Zayıflamak İçin Ödem Çayları

Çeşitli diyet programlarıyla zayıflamaya çalışsanız da ödem çayları çözümleri olmadan tam anlamıyla etkisini göremezsiniz. Özellikle şok diyet metotları birçok açıdan sağlıksız olabilir. Bununla birlikte diyet yapsanız bile doğru uygulamalar olmadığı sürece etkisi hep sınırlı kalır. Bundan hareketle diyet durumlarında ekstra neler yapacağınızın önemi büyüktür. Tükettiğiniz birçok besinin ödem nedeni olduğunu unutmayın. Doğru beslenme sonucunda ödem ve şişkinlikleri ortadan kaldırarak daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Ödem Neden Olur?

  • Kişinin çok uzun bir süre boyunca aynı pozisyonda kalması,
  • Gün içerisinde hareketsiz olması,
  • Aşırı tuzlu yiyecekler tüketmesi,
  • Yetersiz su içmesi,
  • Çeşitli ilaçları kullanması,
  • Regl nedeniyle ortaya çıkan hormonal değişiklerin yüksek seviyede yaşanması gibi durumlarla ödem oluşur.

Şüphesiz ki ödem çözümleri de yine bunları kırmaya yöneliktir. Kişinin spor yapması ve düzenli hareketi de ödemlerin yok olmasında yardımcıdır. Ayrıca ise birçok farklı bitki çayı denemesiyle de diyete olumsuz etkisini azaltabilirsiniz.

Ödem Çayları Nasıl Çözüm Olur?

Söz konusu ödem çözümleri arasında bitki çayları ilk sıradadır. Bağırsakları çalıştırması ve sindirimi düzenlemesi adına tarçının rolü fazladır. Metabolizmanın daha iyi çalışmasını ve hızlı yağ yakmasını tarçın ile limon karışımı sağlar. Toksin atma adına da yararlı olurken hemen sizlerde bu bitkisel çay tarifiyle ödemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Ödem Attıran Bitkisel Çay

Tencereye bir adet elmayla bir limonu koyun. Üzerine 1 tatlı kaşığı kadar tarçın, karanfil ve karabiber üçlüsünü ilave edin. Sonrasında 2 litre su koyarak kaynamaya alın. İyice kaynadıktan sonra süzerek tükettiğiniz zaman, karışımın etkisini görebilirsiniz. Son derece yararlı olan bu bitkisel çayın ödem konusunda tesiri yüksektir. Diyet yaparken bir yandan da bu bitkisel çayı içerek ödemlerinizi geride bırakabilirsiniz. Sabah ve akşam saatlerinde birer fincan içmenizle bir haftalık süre içerisinde kazanımınız çok yüksek olabilir. Soğuk kış geceleri için zencefil çayı da yine etkili olurken bal ile karışımı yaparak aynı formda tüketebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir