Yumuşatan Dudak Maskeleri

dudak maskeleri sanabanabilgi

Ciltte koruyucu bir tabakanın bulunmadığı dudak maskeleri birçok açıdan harika sonuçlar sunar. Hızlıca çatlama ve kurumaların yaşanması olası dudaklarınızı çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Yumuşak olmasını sağlayabilir, parlak görünüme kavuşturabilirsiniz. Bununla birlikte hemen evde kolayca hazırlayacağınız tariflerle bunun yapılabilir olduğunu da unutmayın.

Ballı Lor Maskesi Nedir?

Kozmetik ürünlerin birçoğunda kullanımı olan bal aynı zamanda mineral kaynağıdır. Her ne kadar şeker içerse de vitaminlerin çokça bulunması da kullanımını beraberinde getirir. Özellikle cilt ve saçlar için detaylı yararları vardır. Eğer kuru ve gergin dudaklara sahipseniz bu maskeyi hemen hazırlamanızı öneririz. Çünkü yumuşaklık kazandırması açısından belki de dudak maskeleri arasında en iyisidir. Soğuk olması gereken süzme peynirle balı karıştırın. Ardından maskeyi dudaklarınıza uygulayın ve 15 dakika kadar beklemesini sağlayın. Sonrasında kurulama işlemleriyle sonuç alın. Serinletici etkiye sahip bu dudak maskesini haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Bitkisel Yağların Etkisi

Dudaklarınızda çok daha yumuşak bir görünüm olmasını istiyorsanız soğuk sıkım bitkisel yağlar idealdir. Ciltte rejenerasyon görevine sahip olan esansiyel yağ ve mineral içermesi de bunu sağlar. Nemlendirici etkilere sahip olan sızma zeytinyağını dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. En önemli etkilerinden bir tanesi ise dudak derisinde canlanma sağlamasıdır. Özellikle dudaklarda devamlı bir çatlama oluyor diyenler için zeytinyağının maske olarak kullanımı son derece değerlidir. Ayrıca olası dudak iltihaplanmalarına karşı da etkili yöntemdir. Dudaklarınızı çok daha esnek hale getirmesi için sabah ve akşam saatlerinde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Böylelikle zeytinyağı ile dudak maskeleri tesirini hissedebilirsiniz.

Nemlendiren Dudak Maskeleri

Hem çatlak hem de dudaklarda oluşan kuru görüntünün geçirilmesi için bir başka doğal yol aloe vera jelidir. Nem ve vitaminin etkisiyle dudakların soluk görünümü de hemen kaybolur. Elbette ki bu farklı dudak maskeleri haricinde günlük 3 litre kadar su içmek de önemlidir. Dudaklarınızdaki sıvı kaybını önleme açısından suyun rolü de yadsınamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir