Youtube Para Kazanma Seçenekleri Neler?

youtube para kazanma

Halihazırda artık youtube para kazanma alanı olurken çok yüksek işlemler yapılmasına da gerek yoktur. Kim uğraşacak kanalla dediğinizi duyar gibiyim. Ancak asla öyle çok yüksek saatler zaman harcamanıza gerek olmadan da uzun vadeli bir süreçtir. Devamlı ilgilenmeden de youtube üzerinden kazançlar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte farklı yöntemleri var olurken belli şartlara sahip olunması gerekir. Ayrıca isteklerinizi hayata geçirme adına da youtube sizlere çok ayrıcalıkları hususlar vaat ediyor. Çok sayıda kadın ve erkek youtuberlar yüksek kazançlarla dikkat çekiyor. Peki, bu süreçler nasıl oluyor?

Youtube Para Kazanma Nedir?

Elbette ki youtube para kazanma olayına girebilmek adına buna dair bir istek ve planlama şarttır. Eğer video çekmekten zevk almıyorsanız bu durum sizin için pek mümkün değil. Ancak yine de farklı konularda sohbetler ettiğiniz veya oyunlar oynadığınız videolarınız üzerinden para kazanabileceğinizi unutmayın. Profesyonel bir iş yapmanıza gerek olmadığı gibi aşırı izlenme şartı da yoktur. Az ve net bir gelir elde etme noktasında Youtube oldukça caziptir.

Neden Youtube Kanalı?

Günümüzde arama motorları üzerinden reklam verme çok yaygın olurken Youtube şu an için ikinci sıradadır. Google sonrasında en çok arama yapılan mecra olurken her gün milyonlarca video izlenme alıyor. Bunun yanı sıra çok geniş kitlelere ulaşma adına reklam firmaları da burayı tercih ediyor. Firmaların ilk tanıtımları her zaman için Youtube kanalları videolarında kendisini gösteriyor. Sonrasında tepkilere göre değişimler oluyorken verilerin net şekilde sunulması da cazibesini katlıyor. Binlerce firmanın reklam verdiği dev bir platforma siz de içerik hizmeti verebilirsiniz. Sonrasında gelecek kazançlarınızı nerede harcayacağınızı düşünebilirsiniz.

Youtube İş Ortağı Başvuruları

Halihazırda adsense hesabı açarak youtube videolarınız için reklam almaya başlayabilirsiniz. Bunun için ise 12 aylık süreçte minimum 1000 abone şartı vardır. Ayrıca tüm videoların toplam izlenmesi 4000 saatin üzerinde olmalıdır. Eğer bu şartları sağlarsanız hemen adsense üzerinden reklamlarınızı hazır hale getirebilirsiniz. Ancak burada youtube iş ortağı programı ortaya çıkıyor. Mutlaka bu politikalara uygun içerikler üretmen ve gereklilikleri yerine getirmek ön koşuldur.

Telif sorunu olan içeriklerde herhangi bir reklam olmadığı gibi aşırı cinsellik ya da kötü madde kullanımlarını teşvik edici durumlarda da Youtube para kazanma olanağını kesiyor. Ancak bunun dışında çok fazla bir yaptırım ya da aşırı koşul durumu mevcut değildir.

Youtube üzerinden hesap açtıktan sonra içerik Stüdyosu bölümünden başvuru gerçekleşir. Sol menüden Durum ve Özellikler bölümüne giriş yapın. Sonrasında Para Kazanma yazısının altındaki “etkinleştir” işlemiyle süreçleri tamamlayın.

Youtube Para Kazanma Alternatifleri

Farklı olarak Youtube kanalı üzerinden ürün satışlarıyla da gelir elde edebilirsiniz. Çok sayıda youtuber bu yolu da seçerken kendi ürünlerinizi de kitlenizle paylaşabileceğinizi unutmayın. Ancak bu durum diğerine kıyasla çok daha zahmetlidir. Ayrıca çok fazla bir izlenme sonrasında yapılması uygun olur.

Canlı Sohbet Kazançları

Youtube para kazanma amacıyla super chat bölümü de kullanıma uygundur. Hemen sol gezinme çubuğuyla para kazanma bağlantısını açın. İçerik Stüdyosu üzerinden üstte kalan Canlı Sohbet sekmesiyle kazançlar alırsınız. Bunun için ise mutlaka canlı yayınlar açarak kitlenizi yönetmeniz gerekir. Bu sayede herhangi bir yayın izlenme sırasında yapılan sohbetlerle etkileşim söz konusu olur. Sonuç olarak ise Youtube para kazanmak hayal olmaktan çıkar. Belli bir sürecin sonunda gelecek kazançların düzenli olması da elbette ki işleyişe bağlıdır. İlk başlarda çok zahmetli olsa da belli bir ritim sonrasında artık Youtuber olabileceğinizi unutmayın. Ayrıca çok ufak kazançlarla başlasa da ilerleyen zamanda kitlenizle hareket ederek yüksek gelirler kazanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir