Yorgun Cilt Maskeleri

Söz konusu yorgun cilt maskeleri farklı kullanım alanlarına sahip olmanın ötesinde kişiye özeldir. Cildinizin yoğun nem ve hava kirliliği sonrasında yenilenmesini sağlar. Bununla birlikte çok daha parlak bir görünüm mümkündür. Canlı olması adına kolayca evde yapabileceğiniz maskeleri sizler için bir araya getirdik.

Mat Cilt Maskeleri

Daha soluk bir görünüme sahipseniz şüphesiz ki yapacağınız maske işlemlerinde değişkenlikler olur. Bunların başında akşam saatlerinde kullanımı gelirken daha canlı bir şekilde güne uyanabilirsiniz. Eğer gün boyu enerjik hissetmek istiyorsanız mutlaka bu maskeyi denemelisiniz. Ayrıca daha ışıltılı bir yüz görünümü için en iyisidir. Kolaylıkla yapacağınız cilt maskesiyle mat görünümden kurtulabilirsiniz. Bunun için 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal ve yarım salatalık bulunur. İsteğe bağlı yulaf ezmesini de dahil edebilirsiniz.

Yoğurt ve balı karıştırdıktan sonra salatalığı püre haline getirin. Sonrasında ilave ederek yulaf ezmesini de koyun. Cildinize sürdüğünüz bu maskeyi hemen her gün uygulayabilirsiniz. Özellikle yenileyici olması bakımından yorgun cilt maskeleri arasında yeri vardır.

Yağlı Cilt Maskeleri

Eğer daha yağlı bir cilde sahipseniz harika bir tarif söz konusudur. Sadece bal ve muz ile yapacağınız karışım, çok daha iyi bir görünüm sunar. Gereksiz parlatıcı durumlarını ortadan kaldırırken yağ atma konusunda da en iyisidir. Bir adet muzu çatal yardımıyla ezerek bir kap içerisine alın. Ardından yarım tatlı kaşığı balı ekleyin ve macun haline getirin. Bunu sürerek işlemi tamamladığınızda fazla yağlarınızla vedalaşmaya başlayın. Etkisi yüksek olan bu doğal işlemle cilt maskeleri ne kadar etkili sorusuna da kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz.

Kuru Cilt Önerileri

Elbette ki bu maskelerin yanında cildi doğru bir şekilde temizlemek de önem taşır. Özellikle makyaj sonrasındaki işlemlere dikkat etmelisiniz. Yeterli su tüketimi ve bir o kadar da doğru beslenmenin cilt üzerindeki faydaları çoktur. Bunları yaparak cildinizi kuru ya da yağlı olmadan kullanabilirsiniz. Olası bir kuru cilt durumunda ise 1 yemek kaşığı balla avokado karışımını uygulayabilirsiniz. Bu şekilde de kuruluğu geçirmeniz söz konusudur. Bunun haricinde güneş ile ilgili de korumacı bir tavır takınmanız da olası sorunları en aza indirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir