Yoğurtlu Kayısı Kürü Tarifiyle Göbek Eritme

Spor ve diyetle beraber yoğurtlu kayısı sayesinde göbeğinizi düz bir hale getirebilirsiniz. Özellikle akşam yemeklerinde porsiyonu fazla kaçırmanızla göbek yağları kendisini gösterir. Aşırı karbonhidrat alımı sonrasında yağlar oluşur. Sonrasında eritmesi çok zor olan bu durumla birlikte çeşitli hastalıklarda ortaya çıkabilir. Göbek yağlarına dair en iyi formül ise şüphesiz ki kuru kayısıdır. Vakit kaybetmeden hemen bu diyet kür tarifini sizlerle buluşturalım.

Yoğurtlu Kayısı Kürü Tarifi

3 adet kuru kayısıyla birlikte 1 kase yoğurt karışımıyla ortaya çıkan bu kür tarifinde 2 ceviz ve 1 hurma kullanımı da söz konusudur. Bununla birlikte isteğe bağlı olarak 2 yemek kaşığı kadar silme buğday ruşeyni bulunur. Özellikle ev yoğurdunun olması halinde faydası çok daha fazladır. Ancak yine de market yoğurduyla da lezzetli bir tat ortaya çıkar.

Geniş bir kap içerisine yoğurdu koyduktan sonra kuru kayısıları küp şekilde keserek ekleyin. Ardından çekirdeği çıkmış hurmayı da doğrayın. Diğer malzemelere de koyarak güzel bir karışım sağlayın.

Yoğurtlu Kayısının Faydaları

Söz konusu yoğurtlu kayısı maksimum 3 gün boyunca kullanılabilirken tesiri yüksektir. Sindirim sistemini doğrudan etkileyen yüksek lif özelliğine sahiptir. Ayrıca metabolizmaya etkisi de olduğu için göbek kısmında hareketlenmeyi hemen başlatır. 150 kalori değere sahip bu ürünü yaparken elbette ki diyet sürecinde olmanız önem taşır. Haşlanmış yumurta, yeşillik salata, zeytin, tahıl ekmek gibi ürünlerin olduğu bir beslenme programı uygulayabilirsiniz. Bu sayede yoğurtlu kayısının etkisini çok daha üst bir noktaya taşıyabilirsiniz. Üç günün sonunda ise 2 haftalık bir ara vermelisiniz. Çok uzun bir süre bu kürü yapmanın zararlı olabileceği de unutmayın.

Göbek kısmı yağlarının yok olması, bölgede düzleşmenin öne çıkması için iyi bir formüldür. Ancak yine de üç günlük dönem içerisinde mutlaka göbek yağlarını eriten karın egzersizleri yapmalısınız. Çok zor olmayan bu egzersizler sayesinde alacağınız verimi çok daha iyi bir seviyeye çıkarabilirsiniz.

Yoğurtlu Kayısı Kürü Sakıncalı Mı?

İnsülin kullanan kişilerle böbrek hastaları için sakıncalıdır. Ayrıca hamile ve emziren annelerin uygulaması da doktor kontrolünde olmalıdır. Bunun haricinde sağlıklı kadın ve erkeklerin hepsi için göbek eritme adına denenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir