Yoğurtla Göbek Eritme Diyeti

göbek eritme diyeti

Halihazırda zayıflamak elbette ki hedef olurken göbek eritme diyeti gibi özel çalışmalar vardır. Sadece bir bölgenin erimesi ya da yağların yok olması üzerine özel kürler söz konusudur. Bunlara yönelik olarak hazırlanan diyet çalışmalarını takip ederek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere göbek eritme formüllerini aktaracağız. Şüphesiz ki zorlu olan göbek bölgesi yağları çok kolay yok olmaz. Bunun en büyük nedeni ise fazlalıkların burada birikmesidir. Uzun zamanın getirdiği yağ birikimiyle ortaya çıktığı için zahmetlidir. Ancak söz konusu göbek eritme kürüyle çok daha kolay yoldan başarılı olabilirsiniz.

Göbek Eritme Diyeti

Son derece kolay bir şekilde hazırlayacağınız göbek eritme diyeti kapsamında kür için işlemler hızlıdır. Her evde bulunması muhtemel ürünlerle bu özel karışımı hazır hale getirebilirsiniz. Gerekli malzemelerin başlangıcı yoğurt ile olurken yağsız olmasına dikkat etmelisiniz. Yarım su bardağı kadar yağsız yoğurt yeterli olurken 1 şişe sade maden suyu ve 2 yemek kaşığı limonla bir miktar nanedir. Bu malzemeleri hazır hale getirdikten sonra hemen karışıma başlayabiliriz.

Göbek Eritme Kürü Nedir?

Söz konusu kür hazırlama aşamasında genişçe bir kap işimizi görecektir. Yoğurdu kap içerisine alıp karıştırmaya başlayın. Ardından sodayı da ilave ederek çırpma işlemi uygulayın. Minimum 2 yemek kaşığı kadar olacak limon suyunu da bu karışıma ekleyin. Sonrasında bir tutam nane atarak karıştırarak hazır hale getirin. Kısa zaman diliminde hazırlanacak bu kür kullanımını uygulayarak göbek bölgesindeki yağları eritebilirsiniz.

Göbek Eritme Kürü Kullanımı

Öncelikli olarak sağlıklı bireyler için geçerli olan bu işlemde herhangi bir yapay unsur yoktur. Bununla birlikte yüksek tansiyon hastalarıyla mide sorunu yaşayanlar için hekim kontrolü şarttır. Göbek eritme diyeti kapsamında bu kürü sabah ve akşam saatlerinde tüketmeniz gerekir. Kahvaltı yapmadan yarım saat öncesinde bir kase kadar bu karışımı yiyebilirsiniz. Böylece iştah durumunu da kontrol etmiş ve güne daha hazır başlamış olursunuz. Gece saatlerinde yatmadan minimum 2 saat önce tüketmeniz önem taşır. Böylelikle tok yatarken gece iştah sorunları da yaşamamış olursunuz.

Göbek Eritme Diyeti Takviyeleri

Metabolizma çalıştırıcı etkiye sahip olan bu kür ile birlikte göbek eritme diyeti son bulmuyor. Mutlak surette günlük olarak karın kaslarını çalıştıracak egzersizler yapmalısınız. Ayrıca doymuş yağlardan ve işlenmiş etlerden de bir süre uzak kalmalısınız. Bol su içerek de göbek eritme adına yararları çoğaltabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir