Yeni Nesil Dijital Flört Dönemi

dijital flört

Geleneksel kurallara dayalı süreçlerin giderek azalmasıyla birlikte yeni nesil dijital flört dönemi kendisini gösteriyor. Halihazırda gençlerin çokça yaptığı alışkanlıklardan olurken artık yabancı gelmiyor. Bununla birlikte internet ortamlarında tanışma, görüşme, konuşma norm haline geldi. İnsanların konuşma ihtiyaçlarını ve arzularını ifade etmede kolaylıklar sunuyor. Çok daha şeffaf olma hali de ilişkileri yapıcı hale getiriyor. Peki, yeni nesil dijital flörtün tanımı nedir?

Dijital Flört Hakkında

Birçok farklı uygulama üzerinden insanlarla tanışabilmek söz konusudur. Günümüzde bunun kolaylıkla yapılabiliyor olması birçok fırsatı da beraberinde getirdi. Ayrıca insanların yoğun çalışma hayatları ya da 24 saatin yetmemesi de bunda büyük etken. Çünkü kendime bile zaman ayıramıyorum diyenlerin sayısı oldukça fazla. Bununla birlikte tanışma ve konuşma istekleri de hala canlı duruyor. Pandemi sonrasında kendisini çok daha belirgin hale getiren dijital flört işte, bu noktada ortaya çıktı. İnsanların farklı şehirlerde yaşayan kişilerle konuşma isteği çok daha fazla. Ayrıca “dijital göçebe” tanımı da var olurken şanslar yükseliyor.

Kişilerin çevresinden insanlarla tanışması, sade bir şekilde gerçekçi yaklaşmaları çok mümkün görünmüyor. Bunun elbette ki birçok nedeni var. Kendisini farklı gösterme ihtiyacından dolayı samimiyetin elde edilmesi mümkün olmuyor. Bu tip durumlardan ziyade dijital flörtün çok daha kolay olması da önemli bir etken. Ayrıca farklı bir şehirdeki insanın daha yakın gelmesi de söz konusudur. Sırf uzak diye insanlardan vazgeçme isteği artık kabul görmüyor. İnsanların nerede olursa olsun ulaşılabilir düşüncesiyle hareket edilmesi de gençleri bu yola sevk ediyor. Peki, yeni neslin kurtarıcısı olan popüler dijital flört neler vaat ediyor?

Dijital Flört Avantajları

Yeni trendlerden olmasıyla birlikte çok daha geniş bir yelpazede insan aramasına olanak veriyor uygulamalar. Başta İnstagram ve Facebook var olurken Discord, Skype ya da Twitch üzerinden bile bunu yapabilirsiniz. Twitter ile de yine arkadaşlıkların olduğu ortamlarda sesli sohbet siteleri de bir hayli popüler. Bununla birlikte şüphesiz ki doğru kişilerle iletişime geçmek önem taşıyor. Yeni başlangıçlara ve fırsatlara sahip olmak isteyenlerin yöneldiği dijital flört süreçleri nasıl başlıyor?

Görünüm Farkı

Halihazırda yeni nesil için fiziksel özellikler her ne kadar önemli olmaya devam etse de eskisi gibi değil. Söz konusu birçok araştırmada fiziksel gereksinimlerin olması şart değildir diyenlerin oranı %63 oldu. Bundan ziyade duygusal olgunluk ve samimiyet aranıyor. Ayrıca insanların görüntüye önem vermemesi de saatlerce mesajlaşma isteğinden geliyor. Çünkü birlikte buluşma fikrinden ziyade konuşma, anlatma ve eğlenme öne çıkıyor. Acaba ne giysem dertleri de ortadan kaldırıyor haliyle.

Statüleri Geride Bıraktı

Özellikle dijital flört sayesinde insanların statü endişeleri çok daha az düzeylere düştü. Araştırmalarda insanların %52 oranında molada kişisel yaşamına ağırlık verdiği sonucu çıkıyor. Özellikle iş ortamında bile mola vakitlerinde sevdiğine mesajlar atmak bir adet haline geldi. Birlikte geçecek zamanları çok daha kaliteli ve güzel hale getiren dijital flört bir anlamda olgunluk sağlıyor. İş hayatının tek gerçek olduğu algısını da yıkıyor. Böyle yoğun bir çalışma hayatıma kimseyi alamam diyenlerin sayısı dijital flört sayesinde azalıyor.

Saatlerce konuşmanın getirdiği anlayışlar ise insanların daha yakın hissetmesini sağlıyor. Bunun neticesinde kalpten kalbe giden bir bağlantı yolu açılıyor. Ayrıca kişilerin her durumda birbirine haber vermesi, danışması da iletişim kontağını açık hale getiriyor. Daha samimi bir görüşmelerin olması da yine her an görüşebilme ihtimali bulunması da heyecanı yüksek tutuyor. 2023 ve sonrasında da hızla artacak olan dijital flört süreçleri bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir