Yazlık Tatil Planları İçin Gezi Rotaları

Sıcak yaz günlerinde tatil planları yaparken hangi gezi rotaları sizlere uygun olur? Bunun için nasıl bir tatil istediğiniz son derece önemli olurken harika önerilerimizle seçenekler sunuyoruz. Özellikle temiz bir denize sahip huzur veren yeşillikler içerisinde vakit geçirmeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise haydi o zaman tatil için gezi rotalarını birlikte değerlendirelim.

Ayvalık Tatili

İstanbul ve Ankara için son derece yakın bir bölge olan Ayvalık, Ege tatili için oldukça güzeldir. Özellikle denizin keyfini yaşamak isteyenler için Sarımsaklı Plajı en iyi adres olur. Bununla birlikte masmavi denizin derinliklerine dalarak tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Ayrıca gündüz saatlerinde çarşılarını gezebilir, gece ise eğlence mekanlarında keyif alabilirsiniz. Mutlaka zeytin ve zeytinyağı alarak dönmeyi de unutmayın bu harika tatil beldesinden. Eğer isterseniz çok yakın bir mesafede bulunan Kazdağları’na da çıkarak en temiz oksijen alma şansını da yakalayabilirsiniz.

Datça Koyları

Sakinlik ve huzurun daha konforlu bir halde sunulması adına Muğla’nın Datça bölgesi tam size göre. Özellikle çok fazla bilinmeyen bölgelerinde harika birkaç gün geçirebilirsiniz. Ayrıca taş evleri gezisi yapabilir ve mutlaka yat ile koylara uğrayabilirsiniz. Bununla birlikte Restoran ve eğlence mekanları açısından da oldukça cazip olan Datça gezi rotaları açısından önemlidir.

Eski Foça Tatili

Tekne turlarıyla adından söz ettiren bu tatil beldesinde görülmesi gereken çok sayıda doğal güzellik alanı bulunur. Hemen İncir Adası veya Orak Adası için planlar yapacağınızdan şüpheniz olmasın. Ayrıca Siren Kayalıkları da buranın en güzel kısmıdır. Son derece nezih olmasının ötesinde sakin bir tatil beldesidir. Kalabalıktan uzak olmak isteyenler için bu gezi rotaları harika atmosferlere sahiptir. Halihazırda nereden geliyor bu güzel güneş diyeceğinizi garanti ediyoruz.

Gökçeada Keşfi Gezi Rotaları

Eğer çok daha maceracı bir tatil arıyorsanız Çanakkale’nin Gökçeada adası sizleri davet ediyor. En sakin tatil yerlerinden olmasıyla beraber Türkiye’nin en büyük adası konumundaki bu eşsiz yerde olanaklar fazladır. Koy ve denizi yeniden tanımak isteyenler için de caziptir. Büyüleyici ve insan eli değmemiş tüm güzellikleri burada görebileceğinizi unutmayın. Dalış yaparak mavilikler içerisinde harika günler geçirebilirsiniz. Kuzey Ege için harika bir keşif tatili olacağından şüpheniz olmasın.

Bozburun Selimiye Köy Tatilleri

Muğla’nın Marmaris ilçesine yalnızca 45 kilometre mesafede bulunan Bozburun harika bir sahil deneyimi sunuyor. Bozburun ile Selimiye yakın iki yerleşim yeri olurken ikisi de birlikte görebilirsiniz. Tam anlamıyla denizin berrak yüzüne sahip olan bu köylerde güneş ve ormanın tadına varabilirsiniz. Hem sakin ve huzurlu hem de turistlerin olmadığı bir alan gezi rotaları için eşsizdir. Bana yeni yerler lazım diyorsanız bu küçük köylere mutlaka adım atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir