Yaz Tarifi! Ton Balıklı Salata Diyeti

Havaların ısınmasıyla yaz ayı kendini belli ederken ton balıklı salata diyeti ile kilolarınıza veda edebilirsiniz. Hem taze olması hem de harika bir lezzet sunmasıyla bu diyet tarifini sizler için hazırladık. Damakta gerçekten bir tat bırakan bu salatayı her gün yapmak isteyeceksiniz. Ayrıca hazırlaması da son derece kolay olmakla beraber sindirim sorununa yol açmaz. Bununla birlikte daha hafif gıdaları tüketmeniz gereken sıcak havalar için ideal. Yaz salatası olarak da belirtebileceğimiz ton balıklı tarifimiz kadın ve erkeklere uygun.

Ton Balıklı Salata Malzemeleri Neler?

Şişkinlik ve hazımsızlık sorunları yaşayanlar için günün öğleden sonraki her anında tüketime de uygundur. Tarif için gereken malzemeler ise en başta ton balığıyla başlar. 3 yemek kaşığı kadar mısır, yarım göbek, 4 tane kornişon turşu, 3 domates ve dilim yeşil zeytin. Ayrıca 1 adet limonun suyuyla 4 yemek kaşığı kadar zeytinyağı koyabilirsiniz. Burada zeytinyağı ve limon karışımı harika bir lezzet verirken hiçbir şekilde tuz ilavesi yapmıyoruz. Ancak zeytinyağı fazla gelirse daha da az miktarlarda ekleyebilirsiniz.

Ton Balıklı Salata Diyeti Nasıl Hazırlanır?

Göbeklerin çok iyi temizlenmesi ve sonrasında küçük parçalara bölünmesiyle işlemlere başlayın. Ardından domates ve turşuları dilimleyin. Çeri domates kullanımı daha iyi bir seçim olur. Ancak yoksa normal domatesle de yine salatınızı hazır edebilirsiniz. Kaseye aldığınız göbekle zeytinyağı ve limon karışımını iyice yedirerek hazırlayın. Ardından turşu, domates ve zeytinleri ekleyin. Ton balığı ve mısırı da üzerine koyarak salatınızı yiyebilirsiniz. Son derece şık bir tabak seçimiyle ton balıklı salata diyeti için uygun bir servis yapabilirsiniz. Tek öğün için geçerli olan bu salatanın en birincil faktörü ise tazeliktir. Ürünlerin mutlak surette taze olmasına dikkat etmelisiniz.

Salata Diyeti Püf Noktaları

Ton Balıklı Salata diyeti beslenme alışkanlıklarını değiştirmek isteyenlere hitap ediyor. Burada akşam öğününde yalnızca salata tüketmek isteyenler için son derece uygundur. Bunun yanında tavuk, balık, et kullanımı yapmamalısınız. Günü bu salatayla noktalayarak kısa zamanda kilo verebilirsiniz. Şişkinlik alan bu diyet sürecinde 1 haftada 3 kilodan fazla kilo kaybı söz konusudur. Öğle saatlerinde yapacağınız meyve öğünleri sonrasında akşam menüsünde bu salatayı yaz boyunca tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir