Uçuk Geçiren Doğal Yöntemler Listesi

Çok sık ortaya çıkmasıyla günlük yaşamı olumsuz etkileyen bir iltihaplanma olan uçuk geçiren doğal yöntemler nelerdir? Her zaman dudak kenarlarında bir anda ortaya çıkabilen uçuklar için çoğunlukla antibiyotik ilaçların kullanımı söz konusudur. Halihazırda derin enfeksiyon durumları birkaç gün içerisinde geçerken devamlı ilaç kullanımı ise çok mümkün olmuyor. Eğer siz de çok sık bu sorundan yaşıyorsanız hemen doğal yöntemlere başvurmalısınız.

Uçuk Geçiren Uygulamalar

Bir yandan acısı diğer yandan da kötü görüntüsüyle insanı etkileyen uçuk sorunlarına harika çözümler bulunuyor. Oldukça kolay bir şekilde bu durumun sorun olmaktan çıkmasını sağlayabilirsiniz. En yaygın çözüm yollarının başında buz küpleri geliyor. Günde sabah ve akşam saatlerinde buz küplerini uçuk üzerine koyabilirsiniz. Sonrasında 45 dakika kadar bekleyerek iyice soğuğun geçmesini sağlayın. Ardından ise ağrının azaldığını göreceksiniz. Ayrıca uçuk boyutunda ilk uygulamadan sonra küçülme olurken maksimum 2 gün içerisinde kaybolacaktır.

Uçuk Geçiren Doğal Yöntemler Hangileri?

Buz küpleri ile uçuklarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca ev ortamındaysanız sarımsak kullanımı da yine popülerler arasındadır. Ancak burada önemli olan husus ise uçuk çıktığı ilk andan itibaren bunun yapılmasıdır. İlerlemiş bir uçuk için sarımsak kullanımı etkili olmayabilir. Eğer çok sık oluyorsa arada bir sarımsakla ovalama yaparak bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Uçuk Geçiren Bal İşlemi

Halihazırda bir parmak bal alıp uçuk bölgesine sürerek de doğal bir tedavi uygulamış olursunuz. Bununla birlikte 15 dakikalık bir bekleme süresi yeterli olur. Günde 3 kez bal sürerek de uçuk geçiren doğal yöntemler için bir alternatif ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sayede sağlık problemi geride kalırken uygulamaları her uçuk çıktığında yapabilirsiniz.

Uçuklara Limon ve Elma Sirkesi

Bir kaseye limon sıktıktan sonra pamuk yardımıyla uçuk olan bölgeye iyice yedirebilirsiniz. Bu işlemi gün içerisinde devamlı olarak yaparak aynı gün içerisinde acısının kaybolmasını sağlarsınız. Pamuğu birkaç dakika uçuk üstüne bastırarak tutmanız gerekir. Bunun haricinde herhangi bir ek ürün kullanımı olmadığı gibi son derece ağrısızdır. Ayrıca aynı işlem şekliyle elma sirkesi kullanımı da söz konusudur.

Çiçekler özelinde değerlendirme yaptığımızda ise uçuk geçiren doğal yöntemler arasında papatya öne çıkar. Ilık su içerisinde papatyaların karıştırılmasıyla macun kıvamı elde edersiniz. Sonrasında bunu sürerek de uçuk zamanla enfeksiyon içeriğini kaybederek yok olur. Çay ağacı yaprağı kullanımı da yine olabileceği gibi günlük yaşamınızı zorlamadan bu yöntemlerle uçuklarınızdan kurtulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir