Ücretsiz Dijital Kütüphaneler Listesi

ücretsiz dijital kütüphaneler

Günümüzde kitap fiyatları çok artarken aynı zamanda erişim kolay olmadığı için ücretsiz dijital kütüphaneler listesi harika fırsatlar sunuyor. Kolaylıkla bu internet sitelerinden istediğiniz kitapları bulabilir, araştırmalar yapabilirsiniz. Halihazırda roman, öykü gibi edebi türlerde de kitapların sayısı oldukça fazladır. Ayrıca sesli kitaplar ve kurs hizmetleri de sunan bazı sitelerin kullanımı son derece pratiktir. Tek bir tıkla hiçbir ücret ödemeden bilgiye ulaşmanın en kolay yollarını sizler için derledik.

OpenCulture Zenginliği

Söz konusu ücretsiz dijital kütüphaneler listesi için ilk sıradadır. Hemen Open Culture sitesine girerek nelerin olduğunu görebilirsiniz. Özellikle e-kitap için harika bir hazinedir bu site. İngilizce yayınların neredeyse tamamını bulabilirsiniz. Filtreleme sistemi kullanarak kişisel araştırmalarınızı da yapabilirsiniz. Ayrıca sesli kitap seçeneği de vardır. Farklı kurslara kayıt olabilir, detaylı bir kullanım olanağından da faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte ücretsiz filmlere erişim imkanı da veriyor.

The National Academies Press

Kısaca NAP olarak da bilinen bu web sitesinde harika olanakları bir arada bulabilirsiniz. Kitapların tamamı ücretsiz olurken on bin civarında e-kitap yer alıyor. Özellikle akademik raporlara ulaşmak isteyenler için harika bir fırsattır. PDF formatındaki içerikleri hemen bilgisayarınıza indirebilir, araştırmalarınızı ve ödevlerinize destek bulabilirsiniz. Halihazırda mühendislik ve tıp alanında bu sitenin bulunmaz bir hint kumaşı olduğunu söylememek de yanlış olmayacaktır.

İngilizce Kitaplar Listesi

Eğer İngilizce kitap okuma hedefiniz varsa mutlaka free ebooks sitesinden yararlanmalısınız. Özellikle  yabancı dili geliştirme açısından ideal bir dijital merkezdir. Aşk, bilim kurgu ya da dram konularındaki kitapları okuyabilir, dilinizi geliştirebilirsiniz.

İnternetin Arşivi

Türkçe başta olmak üzere çeşitli dillerde milyonlarca kitabın bulunduğu archive sitesinden yararlanmaya hemen başlayın. Burada erişim söz konusu olurken iki haftalığına kitapları kullanabilirsiniz. Bir çeşit dijital kütüphane olarak faaliyet gösteren bu sitenin en geniş yelpazeye sahip olduğunu da unutmayın.

Türkçe Eserler Burada

Türkçe dilinde öyküler, denemeler okumak isteyenler için harika bir seçenektir Alt Kitap. Özellikle ücretsiz dijital kütüphaneler arasında Türkçe eserlere olanak verir. Hemen site üzerinden yazar veya kategori bölümünden kitapları aramaya başlayabilirsiniz. Ardından kitabı bularak hemen mail bilgisini vererek pdf formatında alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir