Üç Günlük Sıkı Askeri Diyet Nedir?

Özellikle ince bir bel isteyenler için askeri diyet nedir sorusu çok sık arama yapılanların başında geliyor. Daha hızlı kilo verme adına önemli kurallara sahip bu diyet sürecinde çeşitli hususlar vardır. Haftalık dört kilodan fazlasını vermek için hemen uygulamaya da başlayabilirsiniz. Son günlerin en öne çıkan diyetlerinden birisini olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte katı kurallara sahip olduğu için “military” yani “askeri” tanımına sahiptir. Ayrıca tam olarak yapılması zor olsa bile haftada iki veya üç gün kalori dengenizi oluşturmanızı sağlar. Ancak elbette çok uzun bir süre boyunca bu diyeti yapabilmek pek olası değildir. Peki, askeri diyet kaç günlük ve nasıldır?

Askeri Diyet Günleri

Toplamda 3 gün boyunca askeri diyet uygulaması söz konusudur. Kısa süreli ve sert bir diyetle hızlı kilo vermenin mümkün olmasını sağlar. Özellikle bir anda kilo verme gereğine sahip kişiler için uygundur. Ayrıca diyetle birlikte herhangi bir sağlık riski ya da sorunu yoktur. Çünkü her ne kadar hızlı olsa da bünyenin kaldıramadığı bir durum olmaz. Bu üç günlük süre zarfında temel amaç ise kalori kısıtlamasına gitmektir. Bu sayede hızlı bir kilo kaybı oluşurken haftanın diğer dört günü ise dinlenme ve ara tatil tanımına uyar. Ardından ise tekrardan üç günlük askeri diyet dönemine başlarsınız. Bu şekilde bir aylık programı tamamladığınızda 15 kilodan fazlasını vermiş olursunuz.

Askeri Diyet Nedir Cevapları

Tam anlamıyla kaloriden yoksun bir üç günlük yaşam biçimidir. Haftayı ikiye bölerek uygulaması olduğu gibi bazı zamanlar iki günlük de yapılabilir. Söz konusu diyette kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği vardır. Hiçbir şekilde ara öğün olmadığı gibi saat başı atıştırmalık da yoktur. Sadece yemek saatlerinde yiyecek ve içecek tüketimi bulunur. Günlük kalori alımını maksimum 1.200 seviyesinde tutan askeri diyet nedir sorusuna bu yanıtları veririz. Ayrıca bitki çayları ve su dışında içecek kullanımı yoktur.

Askeri Diyet Programı

Haşlanmış yumurtayla beraber fıstık ezmesi ve tost ile kahvaltı gerçekleşir. Ayrıca elma ya da muz gibi meyve seçimleri de yapabilirsiniz. Öğle saatinde ise konserve ton balığı ya da süzme peynir yiyerek yanında tuzlu kraker alabilirsiniz. Bunların yerine yine haşlanmış yumurtayı öğle yemeğin tercih edebilirsiniz.

Akşam yemeğinde bir ana yemek, bir haşlanmış sebze, bir meyve ve tatlı grubu vardır. Bunlar sırasıyla ana yemek için et ya da konserve ton balığı olabilir. Haşlanmış ürün için ise yeşil fasulye, brokoli seçimleri yapabilirsiniz. Ayrıca muz ya da elma da yiyebilirsiniz yanında. Sıcak günlerde ise vanilyalı bir dondurma tüketebilirsiniz. Bu şekilde üç günlük askeri diyet programını tamamlamış olursunuz. Söz konusu günlerin ardından dört günlük ara bölüm vardır.

Askeri Diyet Püf Noktaları

Halihazırda askeri diyet nedir için program listesine göz atabilir, kalori hesaplarını görebilirsiniz. Mutlaka bu dört günlük dönemde de porsiyonları aşırı büyütmeden programa uymalısınız. Sonuç olarak hızlı bir kilo vermeyi mümkün kılacak disiplini elde etmiş olursunuz. Bir ayın sonunda vücudunuz bu şekilde bir programı alışmış olacağından çok daha rahat edersiniz. Elma, muz, kepekli tost, yumurta, ton balığı, et, yeşil fasulye, brokoli, havuç, fıstık ezmesi, kahve, su ile üç günlük süreyi geçirmeniz gerekir.

Askeri Diyette Yasak Gıdalar

Kaloriye sahip gazlı ve gazsız içeceklerle tüm şeker ürünlerinin kullanımı yasaktır. Ayrıca tereyağ ve tahıl ürünleri de asla tüketilmez. Bal, reçel gibi tatlı ürünlerle baklagillerin kullanımı ya da dahil edilmesi de söz konusu değildir. Bununla birlikte elma ya da muz dışındaki meyvelerde yasaklı listesindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir