Türk Kahvesi Diyeti İle Zayıflayın

Keskin tadı ve kokusuyla her zaman tercih edilen Türk kahvesi diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verin. Kahve düşkünü iseniz bu diyet tam size göre. Kolaylıkla yapılacak sağlık için harika bir kahve diyetiyle fazla kilolardan kurtulmak çok kolay. Son yıllarda tüketimi hızla artan Türk kahvesi, yalnızca ülkemizde değil, çok daha geniş bir coğrafyada tercihlerde ilk sırada. Bununla birlikte güne kahve içmeden başlayamam diyenlerdensiniz bu diyet tam sizlik.

Bilimsel Açıdan Türk Kahvesi

Binlerce yıllık geçmişiyle en lezzetli içeceklerden Türk kahvesi, aynı zamanda son derece sağlıklıdır. Doğru bir şekilde tüketildiğinde vücuda fazlası çoktur. Cildin daha sağlıklı, pürüzsüz ve lekesiz olmasını sağlamanın yanı sıra canlılık katar. Bununla beraber zayıflatıcı yönü olduğu da söz konusu bilimsel testlerde ortaya çıktı. Son yıllarda hekimlerin sıklıkla önermesi de bu durumla ilişkilidir. Ancak her halükarda Türk kahvesi diyeti çerçevesinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Türk Kahvesi Diyeti Püf Noktaları

  • Diyette mutlaka Türk kahvesi tercih edilmeli, Nescafe ve benzeri kahvelerde kafein miktarı yeterli değildir.
  • Düzenli bir şekilde günlük kullanımı olmalıdır.
  • Metabolizma hızını artıran Türk kahvesi, çok fazla tüketilirse faydadan çok zararı ortaya çıkar.
  • Düzenli yapılan egzersizler sayesinde Türk kahvesinin sağlayacağı kalori yakma oranı daha fazla olur.
  • Spor sonrasında bir fincan kahve tüketimiyle tüm ağrılardan kurtulmak söz konusudur.
  • Daha hızlı kilo vermek isteyenler için ise egzersizler hareketleri yapmadan yarım saat önce tüketimi ideal olur.

Türk Kahvesi Diyeti Neler Sağlar?

Spor egzersiz hareketlerinde daha hızlı bir şekilde yağlardan kurtulmak Türk kahvesi diyeti ile mümkündür. Halihazırda metabolizmanın hızlanması adına kullanılırken karaciğer yağlanmasını önler. Ayrıca vücut içi çeşitli zararlı toksinlerin atılması da yine kahve tüketimiyle gerçekleşir. Diyette kullanılacak kahve şekersiz olarak hazırlanır. Kısık ateşle pişerken 2 çay kaşığı kahvenin bir fincan için idealdir.

Standart olan orta şekerli kahvenin 45 kalori olduğu bilinirken şekersiz kahve ise yalnızca 2 kalori içerir. Bu durum, büyük bir kalori kaybını da beraberinde getirir. Su haricinde diğer tüm içeceklerden çok daha yararlı olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Türk Kahvesi Diyeti

Sabah saatlerinde 1 fincan şekersiz Türk kahvesiyle küçük bir kaşarlı sandviç yenir. Burada buğday ekmeği kullanımı da kalorinin azalması adına önemlidir. Öğle arasında 2 adet haşlanmış yumurta ve 2 dilim buğday ekmeği tok olmayı sağlar. Akşam yemeğinde ise bol salata yanında ızgara yemeği alınır. Diğer gün sebze yemeği ve bir sonraki gün balık olarak akşam yemekleri devam eder. Öğle saatlerinde de yeşillik seçimleri söz konusudur. Bir hafta boyunca sabahları içecek olarak yalnızca sade Türk kahvesi içerek önemli bir metabolizma hareketlenmesi elde edeceksiniz. Bu sayede hem tokluk oluşurken hem de toksinlerin atılmasıyla vücut temizlemiş hale gelir. Hafta arası ve sonunda akşamları meyve tüketimi de yapılırken akşamları 1 saatlik yürüyüş de etkisini artırır.

Türk Kahvesi Selülit Giderici Mi?

Halihazırda Türk kahvesi diyeti başlı başına hızlı kilo vermek isteyenler için idealdir. Doğru uygulanması halinde beklentileri karşılar. Buna ek olarak yaz aylarında selülit sorunu yaşamak istemeyen kadınlarda bu diyeti yapar. Bacak bölümlerinde oluşan selülitlerin giderilmesi, fazla yağların yok edilmesi adına en lezzetli çözüm yoludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir