Trendyol Satıcı Olma Başvurusu Hakkında

trendyol satıcı olma

Söz konusu e-ticaret dünyasının en iyilerinden olan Trendyol satıcı olma fikrine sahip olabilirsiniz. Söz konusu online alışveriş kültürünün nimetlerinden sizlerde hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kendinize ait ürünleriniz varsa bunları satma adına e-ticaret sitelerini değerlendirebilirsiniz. Şüphesiz ki bunlar arasında başı çekenlerden olan Trendyol, kendi şirketini yönetmek isteyenlere oldukça güçlü imkanlar sunuyor. Yeni nesil alışveriş sistemine dahil olarak sizlerde çok daha hızlı ve zahmetsiz bir şekilde ürünlerinizi satabilirsiniz.

Bünyesinde olmak isteyen işletmelere ayrıcalıklı olmanın avantajlarını sunan Trendyol, hangi aşamalara sahiptir? Bunları merak edenler için sizlere harika bir rehber hazırladık. Vakit kaybetmeden online ticaretin kalbindeki süreçlere bakalım.

Trendyol Satıcı Olma Süreçleri

Sahip olduğunuz ürünleri ya da ürettikleriniz Trendyol sistemi üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gerekenlerin başında şirket kurma vardır. Kurumsal olabileceği gibi bireysel ticaret ağı üzerinden de yine satışlarını yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden Trendyol Pazaryeri ağına girin. Ardından ad-soyad ve şirket türüyle beraber satılacak ürünler kategorilerini belirleyebilirsiniz. Peki, sorunsuz olması adına Trendyol satıcı sözleşmesi neler içerir?

Şirket Kurma Gerekir Mi?

İlk olarak kişinin vergi mükellefi olması amacıyla şirket açması lazımdır. Hızlı bir şekilde şirket çalışmalarını tamamlayarak vergi mükellefi olduktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Trendyol üzerinden “satış yap” butonuyla yönlendirme söz konusudur. Var olan başvuru formlarını eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurarak gönderebilirsiniz. Bununla birlikte üyelik sözleşmesi kabulüyle birlikte işlemler tamamlanır. Ardından ürün yüklemeye başlar ve tanıtımlarınızı hayata geçirirsiniz.

Başvuru Reddetme Durumları

Olası hatalı işlemler neticesinde başvurularda geri dönüş olabilir. Böyle bir durumda 30 günlük süre içerisinde zaruri olan belgeleri bir kez daha iletebilirsiniz. Böylelikle yeniden değerlendirme talebinizi iletmiş olursunuz.

Trendyol Satış Belgeleri

Söz konusu Trendyol üzerinden satışlarınızı yapabilmeniz için vergi levhası, satıcı üyelik sözleşmesi, imza sirküleri, ticari sicil gazete belgesi ve faaliyet belgesi olmanız gerekir. Bunlara sahip olarak mağaza açma iznini problem olmaksızın alırsınız.

Trendyol Satıcı Olma Avantajları

Her ne kadar şirket kurma ve gerekli belgeler uğraştırıcı gözükse de birçok yönden avantajı vardır. Hemen biraz sermaye ve işlem ağıyla Trendyol satıcı olma imkanına sahipsiniz. Sonrasında bir mağaza açma ya da dükkân gelirlerine sahip olmadan ürünleri gönderebilirsiniz. Daha az maliyetli olacağı için ürünleri çok daha uygun fiyattan satışa çıkarabilirsiniz. Ayrıca Trendyol belli bir potansiyel kitleye hizmet ediyor. Buradan müşteri bulma, satış yapma çok daha kolay olur. Kişinin kendisine ait e-ticaret mağazası açması çok daha zorlu bir süreci beraberinde getirir. Ancak Trendyol güvencesiyle satışlarınızı hemen istediğiniz noktaya getirebilir, kendi mağazanızı çok daha iyi seviyelere taşıyabilirsiniz. Olası tüm durumlarda Trendyol satıcı destek hattı var olurken müşterilerinize çok daha iyisi sunabilirsiniz. Bu noktada Trendyol’da satıcı olmanın getirisini çok daha kısa zamanda görürsünüz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir