Tasarım Dünyası Canva Hakkında Her Şey

tasarım dünyası canva

Günümüzde sosyal medya paylaşımları çok önemli bir yer tutarken tasarım dünyası Canva uygulamasını kullanabilirsiniz. Halihazırda istediğiniz boyutlarda görseller hazırlayabilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte görsellerinize filigran ve benzeri unsurlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca hareketli görsel seçenekleri de var olurken format değişimlerine de imkan tanıyor. Bu açıdan ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz en iyi uygulamaların başında geliyor. Söz konusu süreçlere dair çok daha fazlasını yapmanın ayrıcalıklarını da yine yaşayabilirsiniz. Peki, görsel sunumlar sağlayan mecra Canva Nedir?

Canva Nedir?

Harika bir tasarım dünyası olmasının yanı sıra yapılacakların listesi çok uzundur. Kolaylıkla siteye giriş yaparak ücret ödemeden üyelik açabilirsiniz. Sonrasında şablonlar ve projeler bağlamında süreçleri yönetebilirsiniz. Farklı uygulamaları keşfederek çok ilgi çekici reklamlar hazırlayabilirsiniz.

Profesyonel Sunumlar

Halihazırda PowerPoint ile sunum hazırlamaya son veren özellikleri bulunuyor. İlgi çekiç sunumlar için çok farklı özellikleri bir araya getiriyor. Sayfaları çok daha canlı yaparken grafik kullanımları da söz konusudur. Ayrıca yine ekstra görselleri ayrı hazırlayıp sunumlarınıza ekleyebilirsiniz. Video konusunda da yine destek sunan Canva ile profesyonel tasarımlar oluşturmanız dakikalar alıyor.

Logo Süreçleri

Profesyonel olarak da kullanabileceğiniz logo tasarımları için hiçbir yazılım ve sistem bilgisine gerek yoktur. Hemen “Logo” bölümünden kişisel ya da kurumsal hazırlıklara başlayın. Ardından logo içi görseller seçebilir, renk ayarlarına gidebilirsiniz. Bununla birlikte boyutları ayarlayarak yüklemeler yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Görselleri

Çeşitli instagram ya da facebook sayfaları üzerinden yapacağınız paylaşımlarda ise görseller büyük önem taşır. Her daim paylaşacağınız görselleri de yine tasarım dünyası Canva farkıyla hazırlayabilirsiniz. Geniş yelpazeli şablonlar bölümünden seçimler yaparak istediğiniz hareketli ya da hareketsiz simgeleri dahil edebilirsiniz.

PNG Kalitesinde Canva

Son derece geniş çerçeveli olan tasarım oluşturma platformunu her daim kullanmanız mümkündür. Ayrıca giderek artan özellikleri sayesinde çok daha imkanlı olanaklardan yararlanabilirsiniz. Her daim lazım olacak PNG kalitesindeki görseller için Canva ihtiyaçlarınızı karşılamada çok başarılıdır.

Yarattığınız markalar özelinde de yine çeşitli denemeler yapabilir, kayıtlı hale getirebilirsiniz. Böylece yıllar önce ürettiğiniz görselleri dahi kullanabilirsiniz. Ayrıca isterseniz Canva sayesinde ortaya koyduğunuz tasarımları çeşitli sitelerde satabilir, kazanç elde edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir