Sütlü Yeşil Çay Diyeti Nedir?

sütlü yeşil çay diyeti

Şüphesiz ki bitkisel ürünlerin zayıflama konusundaki etkisi çok fazla olurken sütlü yeşil çay diyeti bunlardan farksızdır. Bilhassa söz konusu ödemlerin atılması adına kullanımı gerekir. Bir alternatif olmadan ziyade zorunlu kullanım gerektirmesi de aslında bu özelliğinden gelir. Çünkü sütlü yeşil çay sayesinde şişkinlik durumu ortadan kalkar. Ayrıca hızlı kilo verme adına da kişinin ödem oluşumlarını engeller. Bu sayede 3 gün içerisinde 5 kiloya kadar verebileceğinizi söylemek yanlış olmayacaktır.

Sütlü Yeşil Çay Detoksu Hakkında

Süreç üç gün sürmekle birlikte bu süre son derece yeterli olur. Çok daha uzun süreli bir şekilde detoks yapılmamasını diyetisyenleri önermediği açıktır. Ayrıca yağ yakma üzerine bir süreç işler. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde yağlanmış kilo kaybı ortaya çıkar. Bununla birlikte ödem temizleme adına da bu detoksu yapmanızda bir sakınca yoktur.

Sütlü yeşil çay diyeti malzemeleri arasında 2 yemek kaşığı yeşil çay ve 1,5 litre süt bulunur. Burada sütün yarım yağlı olmasına dikkat etmelisiniz. Hızlı bir şekilde tencereye koyduğunuz sütü iyi bir şekilde kaynatın. Sonrasında sütün soğuması için 10 dakikalık bekleme süresi söz konusudur. Ardından ılık haline gelen sütün içerisinde 2 yemek kaşığı olan yeşil çayı ilave edin. Tencerenin üstünü temiz bezle kapatarak 20 dakika kadar dinlenmesini mümkün kılın. Burada kapak kullanımı olmamalıdır. Son olarak süzgeçle süzerek cam şişelere koyarak kapatın. Ağzı sıkı olması uzun bir süre korunmasını da beraberinde getirir.

Sütlü Çay Diyeti Uygulaması

Oldukça yoğun bir tempo içerisinde sütlü yeşil çay diyeti yapacağınızı unutmayın. Çünkü ilk olarak saat 10.00 da başladığınızı düşünürsek her iki saat da bir içmelisiniz. Bir bardak olacak şekilde her gün 7 bardak sütlü yeşil çay tüketmelisiniz. Bu süre 3 gün boyunca devam eder. Bununla birlikte günlük 3 litrenin üzerinde su içmeniz de detoksu çok daha iyi bir hale getirir. Ayrıca günlük yarım saatlik yürüyüşler yaparak da ödem ve şişkinliğin gitmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bunların tamamladığınızda süreç sonucunda en az 5 kilo verdiğinizi göreceksiniz. Söz konusu internet diyetleri arasında çok popüler olmasının yanı sıra yan etkisi yoktur. Hemen her sağlıklı kişinin yapabileceği bir detoks diyet uygulamasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir