Sonbahar Detoksu Nedir?

Halihazırda kışa hazırlık süreçleri devam ederken vücut içinde sonbahar detoksu uygulayabilirsiniz. Özellikle hastalıklardan korunmanın yanı sıra ödemlerden kurtulma projesidir. Bununla birlikte fazlalıkları atma adına en iyi karışım detoksu olurken mutlaka denemelisiniz. Yaz aylarında sınırsız bir şekilde kilo almaya başladım diyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Sonbahar Detoksu Hakkında

Akşam saatlerinde tüketmenizle birlikte vücut içi ödemlerinizden kurtulmanızı sağlar. Tokluk hissi verirken aynı zamanda kilo kaybını da beraberinde getirir. Bir hafta boyunca tüketeceğiniz sonbahar detoksu içeceğiyle kendinizi çok daha dinç hissedeceksiniz. Bunların dışında cilt güzelliği adına da katkıları vardır. Sivilce ve akne oluşumlarını azaltma adına da düzenli bir şekilde bu tarifi yapabilirsiniz. Şişkinlik, gaz ve sindirim problemlerim var diyorsanız hemen bu tarifi deneyebilirsiniz. Kabızlık ve mide rahatsızlıklarında da yine size iyi gelecek. Hazırsanız hemen tarife başlayalım.

Sonbahar Detoksu İçeriği

2 yemek kaşığı yoğurtla birlikte 1 çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 çay kaşığı zencefil malzemeleridir. Ayrıca 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı bulunurken isteğe bağlı olarak tarçın ekleyebilirsiniz. Eğer yoğurt istemezseniz alternatif olarak süt kullanımı da söz konusudur. Ancak böyle bir durumda sütü cezvede kaynattıktan sonra malzemeleri ekleyerek tüketirsiniz. Yine de orijinal tarifte yoğurt bulunduğunu da unutmayalım.

Bir kap içerisine 2 yemek kaşığı yoğurdu koyduktan sonra diğer baharat sınıfı malzemeleri ekleyebilirsiniz. 1 çay kaşığıyla zerdeçal, zencefil, zeytinyağı ve karabiberi güzelce karıştırıp kıvam almasını sağlayın. Sonrasında sabah ve akşam saatlerinde aç karnına tüketerek tokluk hissi vermesini de mümkün kılabilirsiniz. Diyet programları özelinde baktığımızda 10 gün boyunca aralıksız olarak bu tarifi uygulayabilirsiniz. Sonrasında ise en az bir hafta ara vermelisiniz. Hem ödem atma hem de mide-sindirim-gaz üçlüsü sorunlarınızı giderir.

Sonbahar Detoksuyla Diyet

Söz konusu birçok araştırma sonucuna baktığımızda bu detoksla haftalık 2 kilo verebilirsiniz. Düzenli kullanımı halinde ise sonbahar detoksu bir aylık süreçte 10 kiloya kadar incelme sağlar. Sağlık sorunlarına neden olmasa da yine de emziren annelerin kullanımında doktor kontrolü ve onayı gerekir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir