Son Kıyamet Alameti Mekke’de Gerçekleşti!

son kıyamet alameti sanabanabilgi

Binlerce yıldır birçoğu gerçekleşirken son kıyamet alameti ile birlikte İslam dünyası ayağa kalktı. Çeşitli ülkelerin alimleri, büyük olay karşısında açıklamalar yaparken neler olacağı ise büyük merak konusu oldu. Bununla birlikte milyonları şaşkına çeviren olayla ilgili de gelişmeler uydu üzerinden takibe alındı.

Dünya için sonun başlangıcını ifade eden kıyamet senaryoları giderek kendisini belli ediyor. İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in aktardıklarıyla ilgili olan birçok hususun gerçekleşmesi endişe getirdi. Peki, son kıyamet alameti hangisi oldu?

Son Kıyamet Alameti Gerçekleşti

Arap merkezli sosyal medya hesaplarından da şok bilgi olarak verilmesinin yanı sıra iddialar bir kez daha gündem oldu. Bilindiği gibi kıyamet alametleri birçok farklı olayla ilgilidir. Bunlardan birincisi insanların bina yapmakta yarış halinde olmalarıdır. Şüphesiz ki günümüz dünyası için yüksek binalar yapmak herkes için amaç konumundadır. Bunun dışında insanların ölümü temenni etmeleri de bir başka alamettir. Kıyametin yaklaştığını gösteren diğer bir husus ise Fırat nehrinin sularının çekilmesidir. Özellikle son yıllarda gerçekleşen küresel ısınmanın neden olduğu kuraklık bunu ortaya çıkarmıştı.

Kıyamet Alametleri Neler?

İslami ilimlerin ortadan kalkması, iki büyük İslam ordusunun savaşması, gece ile gündüzün eşit olması, cinayetlerin çoğalması ve fitnelerin artması da kıyamet alametleridir. Ayrıca zinanın açıktan işlenmesi ve içki tüketiminin dünya genelinde artması da vardır. Bununla birlikte sıraya koyup incelediğimizde hepsinin gerçekleştiğini söylememiz mümkündür. Ancak bir tanesi hariçti.

Mekke’nin Yeşillenmesi

Büyük kıyamet alametleri öncesinde olacak son belirti ya da haber güzide belde Mekke ile ilgilidir. Hz. Muhammed’in hadis-i şerifi içerisinde bir bölümde, Arap Toprağı ırmakların aktığı yemyeşil hale dönmedikçe kıyamet kopmaz, cümlesini incelemek gerekir. Çünkü ocak ayı içerisinde başlayan şiddetli yağmurlar büyük bir etkiye sahip oldu. Mekke şehrinde suların taşması sonucunda caddeler ırmağa döndü. Dağ ve ovalara kadar suların dolması ise ilk kez yaşandı. Bilindiği gibi çöl ve kurak olan Arap Yarımadası için yağmur oldukça nadir bir durumdur. Ancak 2023 yılında büyük bir yağmur dalgası kendisini göstermeye devam ediyor. Özellikle dağların yeşillenmesi hayret verici düzeye çıktı. Asırlardır hiçbir ağacın yetişmediği topraklarda şimdi ormanların ortaya çıkması şaşkınlık yarattı. Korkuya kapılan insanlar ise yetkililerden açıklama beklemeye başladı.

Mekke’nin uydudan görüntüsü ise gerçeği gösterdi. Milyonlarca Müslüman ise kıyamet hadisini hatırlayarak bu durumu “son kıyamet alameti” olarak yorumladı. 2023 yılında Mekke’nin yeşillenmesi kıyamet senaryosudur. Tahminlere göre bu yeşillenme yıllar boyunca sürebilir, kıyametin ne kadar da yakın olduğunu hissettirebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir