Sömestr Tatil Planları

sömestr tatil sanabanabilgi

Kış aylarının güzelliklerini görme adına sömestr tatil planları yapıyorsanız sizlere en özel yerleri tanıtmak isteriz. Yoğun geçen bir eğitim takviminde kısa bir mola için bu tatil planlarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Çocuklarla harika bir vakit geçirme adına birkaç günlük tatilin bile yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Kartalkaya Kış Tatili

Halihazırda İstanbul ve Ankara’ya yakın olmasından dolayı tercih edebileceğiniz Kartalkaya, son derece güzel bir kış tatili vaat ediyor. Bununla birlikte çok yüksek maliyetlere girmeden de bu tatili yapabileceğinizi hatırlatalım. Bolu sınırları içerisindeki Köroğlu Dağları’nda bulunmasının yanı sıra çok sayıda tesis vardır. Kayak merkezlerinde harika bir deneyim geçirebilir, hafta sonunuzu güzel hale getirebilirsiniz. Söz konusu Bursa Uludağ ile kıyaslama yapacak olursak da çok daha uygun fiyatları bulmanız mümkündür. Ayrıca daha kısa bir mesafede tatilinize başlarsınız.

Kapadokya İhtişamı

Eğer çok daha fazlasına sahip olmak isterseniz kış aylarının sömestr tatil planları içerisinde Kapadokya öne çıkar. Doğal kaya oluşumlarını her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist görmeye devam ediyor. Bununla birlikte balon turu yapılırken Türkiye’nin sembol noktalarından olmayı da başarmıştır. Ancak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kentlerimize uzaktır. Buna karşın uçakla gidiş yapılabilir, uygun otellerde konaklama imkanı da vardır. Bembeyaz örtüye büründüğü kış döneminde Güvercinlik Vadisi, Göreme Müzesi, Paşabağ Rahipler Vadisi üçlüsünü görmeyi unutmayın.

Sömestr Tatil Planlarında Kayak

Uludağ, Palandöken ya da Kartalkaya gibi bilindik yerlerin dışında da sömestr tatil planlarında kayak merkezleri vardır. Eğer yolunuz Karadeniz Bölgesi’ne düşerse mutlaka Zigana Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Sömestr tatilinde uygun fiyatlar ve fırsatlar var olurken çocuklarınızla bölgenin güzelliğinin tadını da çıkarabilirsiniz. 1 metrenin üzerinde kar kalınlığı bulunurken her yaş için uygun pistlere sahiptir. Bu sayede gelen herkesin güvenli bir şekilde kayak yapabilmesi çok daha makul fiyatlıdır.

Safranbolu Dokusu

Karabük’te bulunmakla birlikte büyükşehirlere yakın olan bu güzide belde, doğal görünümüyle sizleri karşılıyor. Yabancı turistlerin çok daha fazla ziyaret ettiği Safranbolu, sömestr tatil döneminde bambaşka bir manzara sunar. Batı Karadeniz güzelliğini görmek isteyenler için ideal bir noktadadır. Tarihi ve kültürel açıdan bir gezi yapmak istiyoruz diyorsanız Kristal Teras, Tarihi Saat Kulesi ve Müzesi sizleri bekliyor. Hem yakın hem de tarihi anlamda birçok yapının bulunması da bu noktayı özel hale getiriyor. Farklı bir şekilde sömestr dönemini geçirmek isteyenler için bu alternatifler öne çıkar. Dilediğiniz şekilde tatil planlarınızı hayata geçirebilir, gezmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

safranbolu sanabanabilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir