Siyah Çay Saç Maskesini Deneyin!

Sabah ve akşam saatlerinde hiç durmadan tüketilen siyah çay saç özelinde hangi etkilere sahiptir? Halihazırda artık saçlara fayda sağlamasıyla dikkat çeken siyah çayın kullanımına sizlerde çok şaşıracaksınız. Güzellik rutinleri için kullanımı bilinse de yalnızca şiş gözlere ya da morluklar için değil. Bununla birlikte saçlar için de en çok kullanmanız gereken ürünler arasında yer alıyor. Sahip olduğu antioksidan ve antiseptik özellik burada belirleyici durumda. Ayrıca kafein içeren siyah çayla anti-enflamatuar etki ortaya çıkıyor. Hem besleyici hem de önleyici olması bakımından mucizevi olarak nitelenen siyah saç ile saçlarınızı yeniden ortaya çıkarın.

Siyah Çayın Saçlara Faydaları Neler?

Kullanımı son derece basit olmasının yanı sıra saç derilerine kadar nüfuz eden siyah çay, çeşitli hastalıkları da ortadan kaldırır. Var olan enfeksiyon durumlarının oluşmaması adına da yine kozmetik sektöründe kullanımı söz konusudur. Folikül uyarıcı etkisiyle saç tellerinin uzamasını da mümkün kılar. Eğer çok daha hızlı bir şekilde saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz hemen siyah çayın mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz.

Saç Dökülmelerine karşı Siyah Çay

Yeterli beslenmeyen ve enfeksiyonlarla yıpranan saçlar için dökülme kaçınılmazdır. Giderek güç kaybının getirdiği saç dökülmeleri ciddi bir sorun olurken siyah saçla bunun önüne geçebilirsiniz. Var olan iltihaplanmaların geçmesi adına saç derisi üzerinde etkindir. Sonrasında kafein etkisiyle antioksidan yapılı siyah çay saç diplerine kadar nüfuz eder. Besleyici özelliğiyle problemleri ortadan kaldırır.

Parlak Saçlar İçin Siyah Saç

Çok daha ışıltılı ve nemli olması adına da siyah çay saç için tesiri yüksek üründür. Özellikle kuru saçlara sahipseniz mutlaka denemelisiniz. Sağlıklı bir besleyici özelliğinin yanı sıra saçlarınızı daha parlak hale getirir zaman içerisinde. Canlı saç görünümü açısından da siyah çay hem doğal hem de etkili bir yöntemdir. Çeşitli yararlara sahip olmasının sonrasında siyah saç saçlar üzerinden nasıl kullanılır?

Siyah Çay Saç İçin Kullanımı

İki su bardağı kadar suyun siyah çayla demlenmesini yapın. Sonrasında bir süre soğumaya bıraktıktan sonra sprey şişesine alabilirsiniz. En önemli olan husus ise iki kez duş sürecinin olmasıdır. Öncelikli olarak duşa girerek saçlarınızı yıkayın ve şampuan kullanımını ihmal etmeyin. Böylelikle saçlarınızı nemlendirmiş olursunuz. Ardından ise nemli durumdayken spreyden siyah çay saçlar üzerine püskürtme işlemiyle uygulanır. Burada üç ya da beş sefer püskürtme yaparak iyice tüm taraflara gelmesini sağlayın. Sonrasında 30 dakikalık bekleme süresi var olurken durulama işlemi için ise soğuk su tercih etmelisiniz. Özellikle siyah çayın etkisinin yüksek olması adına soğuk su çok önemlidir. Bununla birlikte daha parlak bir görünüm adına da soğuk suyla durulama yapılması lazımdır. Günlük olarak siyah çay saç ve diplerine uygulayarak etkisini birkaç gün içerisinde görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir