Site Dışı Seo İşlemleri Nelerdir?

Halihazırda Google ve diğer arama motorlarının botları için görünür olma adına site dışı seo işlemleri yapılması da gerekir. Yalnızca özgün içerik eklenmesi ve sitenin kullanıcı dostu haline getirilmesi yeterli değildir. Sonrasında site tanıtımı odaklı çalışmaları kapsayan seo işlemleri gerçekleşir. Bununla birlikte sitenin görünür olması ve daha fazla trafik alması için belli başlı işlemler vardır. Ancak mutlak surette düzenli ve sistemli bir çalışma şarttır. Ayrıca ne yaptığını bilmek de olası hataları en aza indirir. Aksi durumda ise sitenin arama motorlarındaki tüm gücünü kaybederek sıralamada aşağı düşme riski ortaya çıkar. Bunun olmaması adına doğal yollarla site dışı seo süreçlerini yapmalısınız.

Site Dışı SEO Backlink Çalışmaları

Sitenin çok daha bilinir ve güvenilir olması adına daha üst bir sıralamaya sahip sitede linkinin bulunmasına backlink denir. Bir çeşit referans olan bu durum, Google için son derece önem taşır. Özellikle popüler bir sitede link bulunmasıyla arama motoru botları da sitenizi daha kolay keşfeder. Kullanıcılarına tavsiye sunması da doğal trafik kazancı anlamına gelir. Bu sayede beklenmedik bir hızla sitenizin sıralaması yükselir. Ancak elbette ki bu backlink alımları kolay değildir. Hiçbir şekilde doğal yollardan sapma yapmamaya da özen gösterin. Bir anda ortaya çıkan backlink satın al işlemlerine girerek sitenizin zarar görmesine neden olmayın. Sanal gezi amacı taşıyan link bırakma süreçleriyle benzersiz kullanıcıları çekme fırsatı yakalayın. Bu doğrultuda doğal backlink alımı nasıl olur?

Doğal Backlink Alımı

En doğal backlink hamlesini sitenizi ziyaret eden kullanıcılar yapar. Eğer kaliteli ve yararlı içeriklere sahipseniz ve düzenli giriş yapıyorsanız mutlaka başka yerlerde de paylaşım olacaktır. Herhangi bir kullanıcının sosyal medya profilinde bile link olması, site açısından kazançtır. Ayrıca çeşitli forum sitelerine ya da sözlüklere de sitenizin linkini bırakmasıyla doğal backlink süreci olmuş olur. Bununla birlikte siz de hemen forum siteleriyle geniş platformlara girerek sitenizi tanıtabilir, backlink işlemleri yapabilirsiniz. Kaliteli ve güncel içerikler hazırlama yoluyla hiçbir ücret ödemeden backlink ağınızı genişletmelisiniz.

Sosyal Medya Kullanımı

Halihazırda site dışı seo çalışmaları kapsamında sosyal medya etkisi de son derece önem taşır. Mutlaka İnstagram ve Twitter hesaplarınızdan düzenli paylaşımlar yaparak etki alanınızı büyütün. Burada içeriklerinize uygun etiketleri kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Ayrıca farklı kişileri etiketleyerek geniş kitlelere ulaşmak mümkün olabilir. Facebook grupları da yine bir başka potansiyel ziyaretçi bulacağınız alandır. Doğru bir şekilde etkili olduğunuz bu platformlar üzerinden doğal trafik yakalarsınız.

Site Dışı SEO Tanıtımları

Belli başlı site tanıtımları yapan popüler sitelerde hemen üyelik oluşturmalısınız. Bu sayede site dışı Seo kapsamında sitenizi tanıtan 300 kelimelik özgün yazılar yazarak tanıtım yapabilirsiniz. Yeni site arayışlarına sahip kullanıcılarla doğru backlink çalışmaları için site sahiplerini buralarda bulma ihtimaliniz yüksektir. Ancak site tanıtımları yaparken özgün ve benzersiz içerikler kullanmalısınız her birinde. Ayrıca sıralaması yüksek ve kaliteli siteler üzerinden ortaklık çalışmalarına girmenizi de tavsiye ederiz. Bu sayede sitenizi sanal dünyada tanıtarak kısa zaman diliminde organik ziyaretçi elde edebilirsiniz.

Bunlarla uğraşmadan kolay yoldan trafik alma adına ücretler ödemeyi ise düşünmeyin. Bu yola girdiğinizde sitenizin her an büyük bir kayba uğrayacağını bilmelisiniz. Arama motorlarında yasaklı hale gelmeye kadar gidecek riskleri almadan devam edin. Sabırlı ve azimli olmanız durumunda 1 yılın sonunda yüksek backlink sayısına sahip organik ziyaretçileri bulunan bir siteye sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir