Sırtta Çıkan Sivilce Nasıl Geçer?

sivilce nasıl geçer sana bana bilgi

Genellikle yüz bölgesinde ortaya ve sivilce nasıl geçer sorusuna cevap aradığımızda bu baş belası, sırtta da kendisini gösterebilir. Kadınların çok daha dikkatli olması gereken bu sivilcelerin riski büyüktür. Özellikle giderek büyümesi ve kalıcı hale gelmesi de söz konusudur. Bunu engelleme adına birçok yapılması gereken vardır. Ancak elbette ki doğal yöntemlerle bu tarz sivilceleri de ortadan kaldırabilirsiniz.

Sivilce Nasıl Ortaya Çıkar?

Gözeneklerin tıkanmasına bağlı kendisini gösteren sivilceler her insan vücudunda kendisini gösterir. Bazı dönemlerde çok daha yoğun oluşurken omuz, boyun, yüz ya da sırtta bulunur. Cilt yüzeyin aşırı yağlanması ise bu durumu tetikler. Ayrıca karaciğer hastalıkları da yine sivilcenin sırtta çıkmasının bir başka nedenidir. Bununla birlikte daha dar kıyafetleri tercih ederseniz de sivilcelerle karşı karşıya kalırsınız. En önemlisi ise yiyeceklerdeki yağ oranıdır. Aşırı yağlı kızartma ürünlerinin sivilce nasıl çıkar sorusuna net cevap olduğunu bilmelisiniz.

Sivilce Önleyici Uyarılar

  • Yan etkileri olan bazı ilaçları kullanmamak,
  • Yağ oranı yüksek makyaj ürünlerini kullanmamak,
  • Sırt bölgesini belli aralıklarla keselemek,
  • Yağ düzeyi düşük sabunları tercih etmek,
  • Yağ oranı az losyon ve kremler kullanmak.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemi

Birçok açıdan zararlı ve rahatsız edici olan sivilceleri ortadan kaldırma adına doğal yöntemler vardır. Bunlardan bir tanesi sırtta oluşan tüm büyüklüklerdeki sivilceleri geçirir. Karışımda 1 adet portakal kabuğu, 1 tutam adaçayı ve biberiye otu ve 2 su bardağı su vardır. Malzemeleri rahatlıkla aktar ya da marketlerden temin edebilirsiniz. Bulunması zor olmayan bu malzemeler bulunuyorsa hemen uygulamaya geçebiliriz. Sivilce nasıl geçer acaba?

Sivilce Geçiren Uygulama

Öncelikli olarak suyu tencereye alarak kaynatmaya başlayın. Ardından malzemeleri ekleyerek dinlenmeye alın. 10 dakika kadar tüm karışımın birbirine geçmesini sağlayın. Sonrasında karışımı süzerek hazır hale getirin. Küçük fincan ile saf alkol ekleyerek pamuk yardımıyla sivilcelere sürmeye başlayın. Bununla birlikte yavaş bir şekilde masaj tarzında bu sürme işlemine devam edebilirsiniz. Her gün sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere iki kere bu işlemi yapabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde sivilce nasıl geçer sorusuna yanıt bulacaksınız. Son derece güvenilir ve sağlıklı bir işlem olduğu için herhangi bir zararı da bulunmaz. Diğer kimyasal ürünlere kıyasla içerisinde herhangi bir katkı maddesi de yoktur. Tüm sivilceler için bu karışımı yapabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir