Simit Çay İkilisi Vücuda Zararlı Mı?

Hemen her gün en çok tercih edilen simit çay ikilisi hangi zararları veriyor? Vücut için son derece etkili olan sistemsel zararların baş karakterleri arasındadır. Halihazırda her zaman için sağlıklı olmanın yollarını ararken geleceğe yönelik en büyük risklerden olan unutkanlık nedeni alışkanlıkları bilmemiz gerekir. Son yıllarda daha da önem kazanan kahvaltının olmazsa olmaz olduğu bir gerçek. Bununla birlikte nasıl bir kahvaltı yapılması gerektiğini de çok daha değerlidir. Çünkü insan vücudu için uygun olmayan tarzda kahvaltıların faydadan çok zararı bulunuyor. Söz konusu araştırmalarla ortaya çıkan durumlar ışığında baktığımızda her geçen gün risk artıyor. Bunun nedeni ise hızlı ve pratik bir kahvaltı metodunun gelişmesidir. Böylelikle acele yapılmasıyla vücuda zararı büyük oluyor. Peki, kahvaltılarda neler tüketilmeli?

Kahvaltı Alışkanlıkları Risk Mi?

Zeytin, peynir, bal, reçel, yumurta klasik bir kahvaltı için oldukça önemlidir. Bu tarz bir kahvaltının hiçbir zararı olmayacağı gibi son derece uygundur. Ancak sabahları simit ve çay ikilisi çok daha fazla tüketim oranına sahiptir. Araştırmalarda insanların yarısından fazlasının kahvaltıyı bu ikiliyle yaptığı ortaya çıktı. Aç karnına hamur işi tüketimi birçok açıdan yıpratıcıdır. Peki, hangi durumlara neden olur?

Güne Hamur İşiyle Başlamak

Çay, kahve yanında simit, poğaça ve börek tüketimleri son derece yaygındır. Bunun devamlı olmasıyla karbonhidrat ve kafein birleşimi oluşuyor. Sinir sistemlerine büyük bir zarar verirken beyne giden sinyalleri bozması da söz konusu. Sonrasında enzimleme özelliği azalırken unutkanlık nedeni alışkanlıklar arasında sayılıyor. Özellikle 30 yaşın üstünde olan kişilerde fazla karbonhidrat atık durumuna dönüşüyor. Herhangi bir verimli kullanımı olmaması da kiloyu beraberinde getiriyor. Çok daha kötü haber ise unutkanlığı tetiklemesidir.

Unutkanlık Nedeni Simit Çay İkilisi

Her gün simit, poğaça ürünlerini yiyerek kafein alımı yaparsanız unutkanlık kaçınılmaz olur. Ayrıca kişinin daha stresli bir gün geçirmesi de ortaya çıkacak olumsuz durumlar arasındadır. Bununla birlikte gün boyu halsizlik ve yorgunluk durumu da ikilinin yine tesiriyledir. Bu durumlara baktığımızda unutkanlık riskini göz önüne alarak alışkanlığı değiştirmek en iyisidir. Zeytin, peynir haricinde meyve yiyerek de güne başlayabilirsiniz. Bunun haricinde sebze ve yumurta alternatiflerine de geçebilirsiniz.

Bağışıklık Bozan İkili

Diyabet için bir davet olmasının ötesinde bağışıklık sistemine zarar veren simit çay ikilisi büyük sorunları da beraberinde getiriyor. Mide yanması ve sindirim özelinde de yine sorunlara aracılık ediyor. Ayrıca kilo almanızı da tetikleyen bu ikilinin düzenli tüketimi birçok açıdan tehlikelidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir