Şifa Kaynağı Atom Çayı Nedir?

atom çayı

Üşütme ve soğuk algınlığı durumlarına karşı doğal bir çözüm arayanlara atom çayı nedir cevabını sunuyoruz. Harika bir baharat karışımı olan bu çayla bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Bununla birlikte diyet programlarında da kullanımının yaygın olması da zayıflamaya etki etmesiyle açıklanır. Her gün içebileceğiniz bu çayla grip durumları da ortadan kalkar.

Atom Çayı Faydaları

Özellikle kış dönemlerinde çok daha fazla tüketimi yaygındır. Bronşit ve grip durumlarına karşı tam anlamıyla önleyicidir.

  • Hazımsızlık durumlarını geçirir.
  • Bademcik ve boğaz iltihaplarını yok eder.
  • Doğal ağrı kesici olarak kullanımı söz konusudur.
  • Anne sütünü artırır ve kişiye enerji verir.
  • Ses tellerinin açılmasını sağlar.

Atom Çayı Tarifi

 

Son derece zengin içeriği olmasıyla etkili olan Atom çayı nedir acaba? Başta zencefil olmak üzere tarçın, yenibahar, zerdeçal, havlıcan, karanfil, hibiskus, karabiber, kuşbunu ve muskat ile hazırlanır. Çoğunu aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Sonrasında ot formundaki doğal bitkileri sıcak suyla demleyerek nefis lezzetin sahibi olabilirsiniz. Günde iki fincana kadar herhangi bir sıkıntı olmamakla beraber sağlıklı kişiler yararlanabilir. Daha ferah bir içecek olması da tercih edilmesinde rol oynuyor.

Atom Çayı Malzeme Oranları

Eğer sıklıkla yapmak isterseniz atom çayı için 1 parça taze zencefil, 1 adet çubuk tarçın, 1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal, 1 parça havlıcan ve 1 parça hibiskus oranlarıdır. Bununla birlikte karanfil ve kuşburnundan 10 adet konulurken muskat rendesi de yine 1 çay kaşığı yeterlidir. Bu malzemelerin kaynar su içerisinde beş dakika kadar kaynamasıyla işlem tamamlanır. Ardından birkaç dakika demlenmesi beklenir. Süzme işlemiyle fincanlara koyarak tüketebilirsiniz. Arzu ederseniz üzerine bal ekleyerek tatlı olmasını da sağlayabilirsiniz. Ödem atmak ya da zayıflamak için kullanabileceğiniz gibi sindirim sistemlerine de faydası çoktur. Ancak unutmamalıyız ki tek başına bir sağlık reçetesi olarak kullanımı son derece yanlış olur. Tedavi amaçlı kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir