Sevgilinizde Evlilik Nefreti Var Mı?

Özellikle çok hassas olmanız gereken konulardan bir tanesi de evlilik nefreti sorunlarıyla ortaya çıkar. Sevgiliniz ya da aşık olduğunuz kişide böyle bir nefret ya da daha hafif tabirle korku durumları olabilir. Bununla birlikte gelen sorunların daha yıkıcı olabilmesi de muhtemeldir. Halihazırda böyle bir şok ile karşı karşıya kalmama adına mutlaka planlı hareket gerekir. Bunu kırma adına yapılması gerekenleri sizler için derledik.

Evlilik Nefreti Nedir?

Kişinin evliliğe karşı soğuk olması ve hiçbir zaman yanaşmak istemesi büyük bir korkunun eseridir. Çoğunlukla erkeklerde var olan bu durum elbette ki kadın için de söz konusudur. Böyle bir durumun yaşanması veya anlaşılması üzerine daha doğru politikalar uygulamalısınız. İlk olarak kendinize bu kişiyle evlilik yapmayı düşünüyor muyum sorusunu sormalısınız. Eğer cevabınız evet ise burada ikna yerine kişinin bu nefretten kurtulmasını sağlamak daha akıllıca olacaktır. Bunun için ise doğru enerji ve açık iletişim en önemli hususlardır. Peki, bunları nasıl sağlarsınız?

Evlilik Nefretinden Kurtulma Adımları

Sevgiliniz birçok farklı nedenle evlilikten nefret ediyor olabilir. Ailesi ya da çevresindeki kişilerin yaşadıkları bile buna neden olmuş olabilir. Bunu öğrendiğiniz andan sonra nasıl bir ilişki içerisinde olduğunu ona hissettirmelisiniz. Ayrıca çok daha pozitif bakış açısıyla eğlenceli bir dünya yaratabilirsiniz. Evliliğe karşı olumsuz düşüncelere sahip olabilir. Ancak bu sizi sevmediği ya da sizinle beraber olmak istemediği anlamına gelmez. Öncelikle bunu mutlaka bilmelisiniz ve harekete geçmelisiniz.

Hayaller Anlatarak Sevdirin

Kişinin çok daha iyi hissetmesi adına mutlaka hayallerle evliliğinize şekil verin. Nasıl bir evlilik olacağını ayrıntılarıyla anlatabilirsiniz. Ayrıca hoşça vakit geçirdiğiniz günleri mutlaka hatıralar içerisinde saklayın. Fotoğraflar, mektuplar, yazılar, videolar ile süsleyin geçmişinizi. Sonrasında bunların etkisiyle evlilik bilincini çok daha iyi yansıtabilirsiniz. Ardından ise kusursuz bir evlilik bilincinde olmadığınızı da gösterin. Her şeyin her zaman iyi gitmeyeceğini anlatabilirsiniz. Elbette ki anlaşmazlık durumları olacaktır. Ancak en önemlisi bunları çözerken bir arada bulunmamız, diyebilirsiniz.

Devamlı temas etmeniz ve birlikte olmanız sonuç olarak evlilik nefreti durumunu ortadan kaldırır. Uzak ilişkiler için bu durum çok daha zordur şüphesiz. Ancak partner ile yakın ilişki kurarak kendisinin ikna olmasını bekleyebilirsiniz. Doğrudan evlilik konusu açarak bir şeyler anlatmak yerine kendisinin anlamasını bekleyin. Sadece püf noktaları ve ip uçları vererek size katılmasını sağlayın. Bir anda olmasa da zaman içerisinde evlilik konusu aklına gelecektir. Ardından ise bir tek kıvılcımla çok daha mutlu bir aile tablosuna uzanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir