Sevgilinin Ailesiyle Tanışma Hazırlıkları

Her şeyin yolunda gitmesiyle birlikte zamanla gelecek olan sevgilinin ailesiyle tanışma hazırlıkları büyük öneme sahiptir. Heyecanın yanında korkunun da olduğu bu süreçte dikkat etmen gereken çok sayıda husus vardır. Her zaman hazırlıklı olmanın avantajlarından yararlanma adına mutlaka yapmanız ve yapmamanız gerekenleri bilmelisiniz.

Bilgiye Sahip Olma

Halihazırda yapılması gereken ilk şey, aile hakkında bilgili olmaktır. Bunun için detayları sevgilinizden mutlaka öğrenin. Herhangi bir pot kırma durumu olmaması adına bu son derece kritiktir. Ayrıca aile konularının bilinmesi de sohbeti çok daha kolay hale gelir. Aile üyelerini tanımak, hastalık ya da boşanma gibi özel hususlar öğrenmek gerekir. Vefat eden aile üyelerine dair bilgilerde hayat kurtacak cinstendir. Çok daha fazlasını yapmak istiyorsanız sevgilinizin annesi-babası ya da kardeşlerinin ilgi alanlarını da öğrenebilirsiniz. Geçmişte yaptıkları gezi, tatil ya da anılara dair de sorular sorabilirsiniz. Böylelikle konuşacak ortak konular bulmak çok daha zahmetsiz olur. Suskun geçen zamanların her zaman bir tehdit olduğunu unutmayın.

Doğru Kıyafet Seçimi

Sizi buluşma sırasında rahatsız edecek kıyafetlerden kaçınmalısınız. Daha iyi hissettiğiniz ve özgüven sunan kıyafetlerle iyi bir buluşma geçirme ihtimaliniz yükselir. Kahvaltı ya da akşam yemeği davetiyse kış ayları için kazak idealdir. Gömlek tercihi de yapabilir ve Jean pantolon ile davete katılabilirsiniz. Elbise seçimi yapmak istiyorsanız erkek arkadaşınızın ailesinin kurallarını mutlaka bilmelisiniz. Çok kısa etek seçimleriyle tepkilere yol açabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

Tanışma Hazırlıkları Hediyeleri Nelerdir?

Davetli olduğunuz özel program için sakın hediyesiz gitmeyi düşünmeyin. Şık bir kutuya sahip çikolata ikramıyla nazik düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca duruma bağlı olarak kendi yaptığınız yemekleri de götürebilirsiniz. Böylelikle daha samimi bir ortam oluşmasına katkı yaparsınız. Ancak pahalı, lüks ya da gereksiz hediyelerden kaçınmanız gerekir.

Özel Sorulardan Uzak Durun

Gerek heyecan gerek merak duygusuyla özel sorular sormak isteyebilirsiniz. Aileyi ilgilendiren konularda çok net fikirler belirtmeyin. Ayrıca çok detay sorulardan kaçmanız da iyi bir buluşma geçirmenizi beraberinde getirir. Sohbet konularını önceden belirleyebileceğiniz gibi evdeki fotoğraflarının hikayelerini de sorabilirsiniz. Böylelikle aileyi de yakından tanıma çabanızı göstermiş olursunuz.

Politik Konular Risktir

Siyasi düşünceniz ne olursa olsun politik konuların detaylarına girmek büyük sorunlar getirir. Günün anlamını kaybetmeyi göze alamıyorsanız aynı fikirler olsa bile bu tip güncel konulara girmeyin. Yapacağınız aileyle tanışma hazırlıkları çerçevesinde de buna yönelik durumları çıkarın. Çok daha aile konularından bahsederek sıcak ilişkiler kurmaya çalışın.

Sevgiliye Davranış

Her ne kadar güzel bir ilişki yaşıyor olsanız bile aile önünde temaslardan kaçınmanız daha idealdir. Sevgilinizi yakın durmanız veya fazla temas ederek öpücükler göndermeniz hoş karşılanmaz. Ayrıca sevgilinizle ilgili özel konuları da açmayın. Tartışma konusu olabilecek hususlara değinmeden mutlu bir poz verin. Ailesine karşı sevgilinizi şikayet etmek ise yapacağınız en büyük hata olur. Anlık heyecanlarla böyle davranışlara şaka olsa bile girmemenizi öneririz. Yapacağınız tanışma hazırlıkları ile güzel bir aile ortamına sahip olacağınıza güvenin. Kendinize dair tereddüt ve endişe hissetmeden ne kadar iyi olduğunuzu ortaya koyun.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir