Sessiz Kalma Sanatı Nedir?

sessiz kalma sanatı

Hemen başlıyoruz sessiz kalma sanatı nedir ve ne değildir? Sessiz Kalmanın lüks olduğu günlerden geçiyoruz insanlık olarak. Eğer bir kişi sessiz ise hemen dikkat çekiyor. Çünkü o kadar çok konuşan insan var ki… Ne konuştuğunun bir önemi de yok elbet. Sadece konuşması gerekiyor insanın. Sonrasında toplum içerisinde uyumlu hale geliyor. Ardından da insanlarca kabul görüyor. Sıradan olmanın ne kadar değerli olduğunu hissediyor o an. Belki de ölümsüz olmakla eş değer. Çünkü herkes seni, senden kabul ediyor. Bu durumun her şeyden daha değerli olduğuna inanmanız gerekiyor.

Sessiz Kalmak Mutsuzluk İşareti

Sessiz insanın ise işi o kadar da kolay değil. Mutsuz olduğunuzu zannediyor önce toplum. Ancak siz hayır deseniz bile nafile. Artık genel kabul kurallarına göre siz, mutsuz bir insansınız. Belki de sorunlu ve hatta en kötüsü de isyankâr. Evet, isyan eden bir insan anca mutsuz olabilir yeryüzünde. Yoksa sen de mi insancısın bayım? Aslında hiç tavsiye etmem. Neden diye de sakın sorma bana bunu. Çünkü diye başlayıp devam edeceğim çok sayıda cümle olur. Sonrasında da cümleler birbirini kovalar ve akşama kadar okumak zorunda kalırsın hepsini. Neden mi? Çünkü isyan etmenin pek mümkün olduğu topraklarda var olmuşsun. Farklı düşünmenin bile bizcesi ve sizcesi var bu medeniyetler beşiğinde. Öyle basit şeyler gibi düşünme bunları sakın! Ayrıca nereden geliyor bunlar sorularına da girme.

Sessiz Kalma Öğütleri

Elbette kendini kabul ettirmeye bak sende. Aman sakın vazgeçme onlar gibi olmaktan. Onlar gibi gömlek giyip ayakkabılarını hep temiz tut. Önce kendi cebini düşünerek yol almaya bak. Sonrasında başkalarına yardım edersiniz zaten. Bunu da dert etmene gerek yok. Çünkü verecekleri kredi kartının harcamasını da çok düşünmeni istemiyorum. Patron için çalışmaya devam ederek yaşamına son ver en sonunda. Bunu sessiz kalma sanatı olmadan yapmalısın. Devamlı isyan edenleri görüp onlara karşı tepkini vermelisin. Toplum içerisinde aykırı ses çıkaran bu kişileri haber vermelisin. Boş yere sessiz kalma sanatı adına konuşanların cezasını biz veririz.

Sessiz Kalma Sanatı İsyankâr Yetiştirir

Televizyonda mikrofonu eline alıp bağıran amcalara da hep itaat et. Onlar gibi olmaya çalışma ki zaten olamazsın. Ayrıca onların ne dediğini anlamaya da çalışma. Çünkü sen bile anlayamazsın. Sadece başını salla soru soranlara ve yoluna devam et. Karşına seçim yapmanı isteyen çıkarsa da çoğunluğa göre karar ver. Herkes nereye gidiyorsa sen de takıl peşlerine. Kendi düşüncem başka filan diye isyankâr cümlelere sakın başlama. Sonrasında ne olur diye düşünerek hareket ettiğin sürece hayatta daha uzun kalabilirsiniz. Hem de çok daha güzel ve sorunsuz bir hayat yaşarsınız. Ayağın çamuru bulaşmadan gezebilmek için başkalarına bas. Ölü ya da diri olduklarına bakmadan yükselmenin bu ilk kuralını yerine getir. Bununla birlikte kime bastığın konusunda da ayrım yapmana gerek yok. Ve yine, yeniden söylediğimiz gibi sessiz kalma sanatı uzak olsun sana.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir