Seren Serengil, Ailesine Savaş Açtı

seren serengil sanabanabilgi

Televizyon programında aklına gelen herkesi eleştirmekle ünlenen Seren Serengil, annesine ait evi almak istiyor. Polemiklerle gündemden düşmeyen ismin mahkemesi sürüyor. Ablasının açıklamalarına göre Seren Serengil 30 Milyon TL değerindeki evi bırakmıyor. Annesine kumpas kurduğu iddiaları bulunurken büyük oyununun detayları da ortaya çıktı.

Ablasının İddiaları

Olayın geçmişinde Serengil, annesi Nevin Teoman’ı Ankara’ya götürür. GATA sağlık heyetinden gerekli raporları alır. Bununla birlikte vasiyetini yazdırır ve ölünceye kadar bakma vaadiyle kendisine teslim eder. Noter imzasıyla birlikte tüm mal varlığı kızına geçer. Annesinden kalan tüm serveti üzerine alan Seren Serengil’in büyük bir kumpas hazırladığı iddiası bulunuyor. Özellikle İstanbul Suadiye’de bulunan dairenin tapusunu da üzerine alır. Piyasa değeri 30 Milyon TL olan daireyle ilgili mahkemeler birbirini kovalar.

Nevin Teoman Neler Söyledi?

Geçtiğimiz aylarda başlayan mahkemeyle ilgili olarak şikayetlerde annesi de bulundu. Kızının kendisini kandırdığını söyleyen Teoman, sağlık sigortasının da faturalarının da ödenmediğini belirtti. Oysa Serengil’in mirası alırken bunları yapacağına dair taahhüdü vardı. Bununla birlikte aylarca doğalgaz olmadan evde kaldığını açıklamıştı. Seren’in ilgisiz olduğunu ve Fulya’nın kendisine baktığının da altını çizmişti. Fulya ile Seren’i karşı karşıya getiren miras kavgası devam ediyor.

Seren Serengil Davasında Son Aşama

Oldukça sert iddiaların sonrasında Seren Serengil ile annesi aylar sonra buluştu. Kızıyla ilgili iddiaları baskı ve zorlama altında verdiğini dile getirdi Teoman. Özellikle büyük kızından gelen yönlendirmeler üzerine Seren’i kötülediğini açıkladı. Ancak dava sürüyor ve vasiyet imzalatma ile anlaşma yapma durumlarının yasal zemini inceleniyor. Özellikle diğer aile üyelerinin bir anda tüm mal varlığın Serengil’e geçmesiyle ilgili şikayetleri var. Mahkeme kararının ne olacağını ise zaman gösterecek.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir