Sendroma Karşı Bağırsak Hızlandıran Tarifler Neler?

Doğal besinlerin hazımsızlık önleyici yararlarını kullanma adına bağırsak hızlandıran tarifler listesini sizler için derledik. Şişkinlik çoğu zaman büyük bir sorun olmakla beraber çeşitli sebepleri bulunur. Halihazırda yemekleri hızlı yemek ve çok aşırı porsiyonlar tercih etmek bağırsakları yorar. Bununla birlikte maden suyunun çok fazla tüketimi de yine şişkinliği beraberinde getirir. İltihaplanma ya da sindirim kasları özelinde olabilecek bozukluklarda şişkinlik habercisidir. Ayrıca huzursuz bağırsak sendromu de olabilir. Tüm bunlara karşı günlük egzersizlerle rahatlama sağlayabilirsiniz. Ancak elbette ki sadece yeterli gelmez. Bunun yanı sıra bağırsak hızlandıran tariflerle gün boyu rahat olabilirsiniz.

Bağırsak Hızlandıran Tarifler

Bağırsak ile ilgili rahatlama adına ilk akla gelen toz zerdeçal olur. Kolayca bulabileceğiniz toz zerdeçal ile birlikte limon ve suyla harika bir karışım yapabilirsiniz. Bununla birlikte 1 su bardağı su, 1 çay kaşığı kadar toz zerdeçal ve yarım limon yeterlidir. Özellikle diyet zamanında bunu uygulayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Hemen bu malzemeleri tedarik ettikten sonra içeceğimizi hazırlamaya başlayalım.

Bağırsak Sendromuna İçecek

Toz zerdeçalı bardağa koyduktan sonra suyla karışımı sağlanır. Ardından limon sıkılarak iyi bir kıvama gelene kadar bekleyin. Birkaç dakika içerisinde hazır olan içeceği kahvaltıyla birlikte içebilirsiniz. Ayrıca öğle yemeğinden önce de aç karnına içerek bağırsaklarınızı çalıştırabilirsiniz. Halihazırda püf noktalarının başında suyun oda sıcaklığında olması gelir. Çok sıcak ya da soğuk su kullanımı iyi sonuçlar vermez. Bununla birlikte yarım limonun taze sıkılmış olması da önem taşır. Tam anlamıyla bağırsaklarda hızlı bir çalışma sağlayarak zayıflama imkanı sunması için minimum süre 7 gündür. Bu süre boyunca her gün aç karnına bu içeceği içmek gerekir. Tesiri ise üç günün ardından ortaya çıkarken bağırsaklarda bunu hissetmeniz söz konusudur.

Zerdeçal Karışımıyla Kilo Verme

Düzenli bir şekilde tükettiğiniz bu içecek sayesinde bağırsaklarınız daha iyi bir çalışma sağlar. Sonrasında rahatlama ve sindirim sistemine etkisiyle şişkinlik yok olur. Ayrıca metabolizmaya katkısıyla kilo vermeyi mümkün kılar. Bilhassa diyet yaparken bu içeceği de tüketerek harika bir kazanç alabilirsiniz. Herhangi bir risk olmadığı gibi kadın ve erkek vücutlarında da durum değişmez. Narin ve sendrom sahibi kadınlar için olmazsa olmaz bir tarif desek yalan olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir