Sanat Projesi: Küçük Şairler Büyük Şiirler

Harika bir başarı örneği küçük şairler büyük şiirler eseri büyük bir misyona hizmet ediyor. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yer alan Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu 4/E sınıfının çalışmasını sizlerle paylaşmak istedik. Müge Taşpınar öncülüğünde ortaya çıkan proje kapsamında 34 öğrencinin şiirleri yer alıyor. Projenin başlangıcı ise çok daha eskiye dayanıyor.

Yaklaşık 2 yıl boyunca şiir defteri çalışmasının bir sonucu bu eser. Çünkü öğretmenin talebi ve isteği doğrultusunda şiir defteri alarak başlıyor hikâye. Sonrasında öğrencilerin kendi yazdıkları şiirler süslüyor bu defteri. Devamında ise çok daha kaliteli şiir yazma serüveni başlıyor haliyle. Ardından ortaya çıkan bu eser ise bir başarının sonucu. Tamamen 4/E öğrencilerinin kendilerinin yazdığı şiirlerden oluşan Küçük Şairler Büyük Şiirler adlı eser artık çıktı. Hiçbir kar amacı olmamakla beraber sanatın tam anlamıyla keyfine sürme hedefine ulaştı.

Küçük Şairler Büyük Şiirler Projesi

Büyük emekler sonucunda çıkan bu şiir kitabında çok farklı amaçlar bulunuyor. Bununla birlikte dijital baskı eserin temel amacı, çocuklar özelinde şiir sevgisi ve bilinci oluşturmak. Ayrıca yardımlaşma esasına dayanan bir eserin bu şekilde ortaya konması da büyük bir ilham kaynağı oldu. Çünkü her ne kadar zorlu bir uğraşı olsa da her zaman yapılabilir olduğunu gösterdi. Bir hatıra niteliğine de sahip olan eserde 4.sınıf öğrencilerine ait eşsiz şiirler kendisini gösteriyor. 10 yaşında bir genç şairin çıkardığı bu şiirlerin gelecek adına da katkısı büyük olacak şüphesiz.

Şiir Kitabının Konusu

Hem eğlenceli hem de duygu yüklü şiirlerin yer aldığı kitapta farklı konular söz konusu. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere diğer konulara aitte şiirlerle süslü bu eserin anlamı çok daha büyük. 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 23 Nisan günlerinin önemine dair de şiirler var. Ayrıca arkadaşlık, hayvan sevgisi temalarına da yer veren eserlerin olması da geniş bir yelpaze sunuyor.

Üretken ve kendisine güvenen aydınlık nesiller yetiştirme adına bu projenin değerli olduğunu belirtmek isteriz. Mutlu bireyler yetiştirme vizyonuna sahip olan proje danışmanı Müge Taşpınar öncülüğündeki başarıya koşan gençleri tebrik ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir