Saça Fön Çekme Hataları Neler?

saça fön çekme

Kadınların saça fön çekme işlemlerinde birçok hatayı birlikte yaptığı bir gerçektir. Özellikle kıvırcık ya da dalgalı saçların kabarık olmasıyla şekil verme ihtimali azalır. Bunun için ise en iyi çözüm yolu fön çekme olurken saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Ancak bunu yaparken çok daha zarar verme ihtimalini göz ardı etmeyin. Ayrıca telafisi güç yıpratıcı etkisinden kurtulmak da gerekebilir. Güzel görünüme sahip saçların ortaya çıkmasında engel olan hatalar neler?

Profesyonel Fön Çekme Nasıl Olur?

Halihazırda saça fön çekme hataları birçok açıdan değerlendirebilir. Ancak bunun öncesinde çok daha iyi sonuçlar almak nasıl mümkün olur? Bu sorunun yanıtını vererek yazımıza devam edeceğiz. Daha ideal saçlar için mutlaka profesyonel nitelikteki fön makineleri kullanılır. Saçların zarar görmemesi adına Parlux veya Elchim tercihinde bulunabilirsiniz. Yine aynı şekilde fön fırçası da iyi bir kaliteye sahip olmalıdır. Ancak elbette ki bunlar olmadan da saçınızı harika hale getirebilirsiniz.

Sıcak Suyla Saça Fön Çekme

Keratin içeren saçlar için sıcak suyun zararı birçok farklı şekilde ortaya çıkar. Özellikle parlaklığı giderme noktasında sıcak suların etkisi büyüktür. Bununla birlikte fön işleminde de kalıcılık uzun sürmez. Bundan dolayı eğer saça fön çekme yapacaksanız öncesinde mutlaka soğuk suyla yıkamanız gerekir. Bu sayede hem parlak hem de güzel şekil almasını sağlarsınız. Soğuk su ise sizi hasta etmeyecek seviyede olmalıdır. Özellikle gece davetleri ya da gezi planlarında mutlaka bu önerileri uygulayın.

Islak Saça Fön Çekme Doğru Mu?

Özellikle en çok yapılan saçlara fön çekme hataları içerisindedir. Mutlaka saçlarınızın büyük oranda kuru olması gerekir. Özellikle kabarma olmasıyla saç tellerinin zarar görmemesi adına ilk olarak havluyla kurutun. Sonrasında ise nem alma işlemi yaparak föne başlayın. Çok az bir nem herhangi bir zarar vermez. Ancak hiçbir şekilde ıslak saça fön çekme yapılması doğru değildir.

Saç Ayırma Hataları

Saçınıza fön çekme sırasında mutlaka belirli bir kurallar bütününe sahip olmak gerekir. Özellikle klasikleşmiş dört ayrım yapılmasını tavsiye ederiz. Tokalar yardımıyla saçınızı dörde bölerek daha geniş bir fırça kullanımı lazımdır. Bu sayede daha büyük kabarmalar ortaya çıkar. Ancak saçı tek bir kalıp halinde yapamayacağınızı bilmelisiniz.

Saç Kremleri Kullanımı

Daha kolay taranmasıyla beraber parlak ve kabarık görünüm için kremlerin yararı vardır. Saç diplerine uygulayacağınız kremler ise büyük zarar verir. Yalnızca saç uçlarına krem sürme yaparak işlemi noktalayın. Çünkü her gün ya da belli aralıklarla diplere krem sürülmesiyle daralma olur. Bununla birlikte ortaya daha ince saç telleri çıkar. Ayrıca dayanıksız olacağı anlamına gelen bu durumla beraber dökülmeler artar. Çünkü tutunmakta zorlanacak olan saç köklerinin işlevi azalır. Söz konusu saça fön çekme hatalarına bakarak doğru işlemlerle daha harika sonuçlar alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir