Saç ve Ciltlerde Yağmur Suyu Faydaları Neler?

Hemen herkesin koşarak kaçmak istediği yağmur suyu faydaları neler? Hem cilt hem de saçlar için harika bir bakım sunan yağmur sularından sizlerde kaçıyor musunuz? Saçların en sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan unsurun yağmur suyu olduğunu biliyor musunuz? Söz konusu bilimsel araştırmalarla yağmur suyunun ne kadar etkili olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte özellikle bahar aylarında kişilerin yağmur suyundan faydalanması gerektiğini söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Birçok inanışta bereket olarak tanımlanan yağmurla ilgili korkularımız sürüyor. Saçların bozulma tehlikesi ya da makyaja zarar verme durumları burada öne çıkıyor. Ayrıca kişinin rezalet bir duruma geleceği hissi de söz konusu. Ancak bunların hiçbirisi yağmur suyunun faydalarını göz ardı etmememizi haklı çıkarmıyor.

Yağmur Suyunun Saçlara Faydası

Zengin minerallere sahip olan yağmur suyu faydaları oldukça fazladır. Saçlar özelinde düşündüğümüzde besleyici yönü bulunuyor. Özellikle yumuşak saç isteyenler için en iyi çözümlerden bir tanesidir. Ayrıca parlaklık vermesi adında harikadır. Eğer birkaç saat boyunca yağmurlu havada yürürseniz evinize döndüğünüzde parlaklığı ve canlılığı hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra sana bana bilgi saç bakımlarına göz atabilirsiniz.

Normal Suyla Farkı

Bir başka faydası ise normal suyla farklılığıdır. Şüphesiz ki hemen her gün saçlarımızı yıkıyoruz. Bunun neticesinde farklı gelişmeler olurken olumsuzlukların önüne geçme adına da şampuan, krem ve ürünler kullanıyoruz. Normal suda bulunan klor ve ağır metallerin hiçbirisi yağmur suyunda yoktur. Kimyasalları içermeyen bir suyla saçlarınızı canlı hale getirebilirsiniz. Ancak buradaki önemli faktör ise banyo yapar şeklinde yağmur suyunun kullanılmamasıdır. Bunun yerine yeterli miktarda yağmur suyunun saçlara temas etmesi yeterlidir. Peki, cildimizde yağmur suyu faydaları nasıl kendisini gösterir?

Ciltte Yağmur Suyu Faydaları

  • Cilt gözeneklerinin temizlenmesini sağlar.
  • Yağmur suyuyla cilt çok daha parlak ve canlı olur.
  • Cilt temizliği sağlayıp rahatlatıcı etkisi vardır.
  • Siyah noktaları temizleme adına da yardımcıdır.

Cilde Etkisi

Yalnızca saçlar için değil, ciltlerde de yağmur suyunun faydaları birçok açıdan görülmeye değerdir. Eğer cilt sorunları yaşıyorsanız kış ve bahar ayları için yağmur suyundan yararlanabilirsiniz. Yağmurlu bir havada gezerken elinizle cildinize masaj yapabilirsiniz. Bir maske görevinde bunu uyguladığınızda kırışıklıklar ve pürüzlükler özelinde etkisini görebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir