Saç Tararken Islak Mendil Etkisi

Elbette ki uzun saçları taramak çoğu zaman işkenceye dönerken saç tararken ıslak mendil kullanmayı düşündünüz mü? Yorucu bir eylemi çok daha verimli hale getirmek için sizlere harika öneriler vereceğiz. Kuru saçları taramanın nasıl bir işkence olduğunu biliyoruz. Ancak bunu yapmak zorunda değilsiniz. Nasıl Mı? Haydi, yeni ve basit yöntemi anlatmaya başlayalım.

Saç Tarama Zorlukları

Devamlı bakım yapmanın şart olduğu uzun saçlarınızı çok daha güzel hale getirebilirsiniz. Her ne kadar zahmetli olsa da uzun saçlara sahip olmayı her kadın ister. Ancak uzun saçları tararken birçok hata yapıyoruz. Başta hızlı taramanın verdiği zararlar olmak üzere yıpranma durumları ortaya çıkıyor. Ayrıca can acıtıcı bir durumdan ötürü de saç taramak istemiyoruz. Bununla birlikte yere düşen saçları toplamak da tam anlamıyla bir zulüm oluyor. Peki, tek bir yöntemle bunların hepsinden kurtulmak mümkün mü?

Saç Tararken Islak Mendil Ne Sağlar?

Saç tararken ıslak mendil kullanımına hemen başlayabilirsiniz. Tarağınızın üstünden bir ıslak mendil geçirerek işlemi deneyin. Bu sayede saçlarınızı tararken bir yandan da nemlenmesini sağlıyoruz. Bu sayede acıtma durumu olmadığı gibi zorlamadan kaynaklı aşınma söz konusu olmuyor. Gayet rahat bir şekilde saçlarınızı tarayabilir, farklı şekiller verebilirsiniz. Ayrıca tararken dökülecek tüm saçlar ıslak mendile yapışır. Böylece yere dökülme gibi bir durum olmuyor. Kolaylıkla ıslak mendili işlem sonrasında toplayarak çöpe atabilirsiniz.

Islak mendil kullanımıyla tarama yapmanız birçok farklı yararı beraberinde getiriyor. Bunlardan bir tanesi saçlarda kırılmayı önlemesidir. Islak saçlarınızı tararken kırılma durumları çok daha fazla oluyor. Sırf kolay taranması için banyo sonrasında saç tarama yapabilirsiniz. Ancak bu aşırı ıslaklık durumundan kaynaklı saçlarda dökülme ihtimalini getiriyor. Sırf kuru saçları taramak yorucu diye yaptığınız bu uygulama büyük bir sorun oluşturabilir. Ancak ıslak mendille çok az bir nem sayesinde saçlarınız istediğiniz rahatlıkla tarayabilirsiniz.

Saç Kurutma Nasıl Olmalı?

Saçlarınızı kurutma ile ilgili de doğru bilinen yanlışlar vardır. Mutlaka ılık bir sıcaklık değeriyle saç kurutma makinesi kullanmalısınız. Aşırı yüksek ısıda yapacağınız kurutma işlemleri büyük bir zarar görmeye sebep oluyor. Her ne kadar daha hızlı kuruma sağlasa da bunu tercih etmemelisiniz. Ayrıca saçlarınızı hafif nemli bırakmanız da daha iyi bir seçim olur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir