Sabah Türk Kahvesi İçmenin Zararları

sabah türk kahvesi

Özellikle beyaz yaka çalışanları için vazgeçilmez olan sabah Türk kahvesi içmenin zararları şok etti. Söz konusu araştırmalarla aslında büyük bir yıkıcı etkiye sahip olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte güne başlamak için kahve şart diyorsanız birkaç kez daha düşünün. Çünkü kahvenin vücut için aç karnına etkisi oldukça dramatik.

Son yılların popüler alışkanlıklarından bir tanesi de güne kahve içerek başlamak oldu. Ofise gelir gelmez kahve pozuyla gönderi atmanın etkisi de bunda etkili şüphesiz. Ancak bu durumun nasıl sonuçları olduğunu biliyor musunuz?

Reflü Başlangıcı

Eğer uyanır uyanmaz mutfağa giderek kahve yapıyorsanız bir dakikanızı rica ediyoruz. Çünkü aç karnına içtiğiniz kahvenin midede asit oluşturacağını bilmelisiniz. Alt yemek borusunda gevşeme sonucunda reflüyü tetikler. Hem midede ekşime durumu hem de göğüs bölümünde ağrılar yaşayabilirsiniz. Eğer böyle belirtiler varsa reflü kendisini gösteriyor, demektir. Reflünün yıkıcı ağrılarından kurtulma adına sabah Türk kahvesi içme alışkanlığını son vermelisiniz.

Kan Şekerine Etkisi

Düzenli devam eden sabahları kahve içme sonucunda kan şekerinde artış yaşanır. Birçok araştırmada kahvaltıdan önce tüketme hallerindeki artışların diyabeti tetiklediği de ortaya çıkmıştır. Ayrıca kalp hastalığı ihtimalini de beraberinde getirir. Orta yaşı aşmış kişiler için çok daha büyük bir riskin olduğunu söylememize gerek yok. Kan şekeri seviyesinin düzenli seyretmesi son derece önemlidir. Buradaki beklenmedik artışlar kişinin yaşamını da olumsuz yönde etkiler. Bunu ortaya çıkaran belli başlı durumlardan birisi de sabah aç karnına Türk kahvesi tüketmektir.

Sabah Türk Kahvesi Cilde Zararlı

Sadece sindirim veya mide özelinde değil, birçok yönden sakıncası vardır. Her ne kadar sade bir kahveyle bağırsaklar çalışıp tuvaleti çıkma söz konusu olsa da zararları büyüktür. Çünkü bu durum kişinin sindirimine katkı sağlar algısı vardır. Ancak bunun sonucunda aniden ciltte kuruma durumları oluşur. Yeterli suyun alınmaması halinde çok daha ciddi bir kayıp söz konusudur.

Ciltte var olan suyun birçok yönden önemi vardır. Bunların başında toksinlerin atılmasını sağlaması ve nemlilik gelir. Eğer sabah Türk kahvesi içerseniz su kaybı yükselir. Bunun sonucunda toksinler vücutta kalmış olur. Cildinizin daha kuru olmasının yanı sıra sivilce, çatlama ve kırışıkların ortaya çıkmasına davettir. Böyle durumların olmaması adına kahvaltı sonrasında ya da akşam üstü içmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir