Romantik Aşklar Kısa Mı Sürer?

romantik aşklar sanabanabilgi

Mutlu bir ilişkiyi herkes talep ederken romantik aşklar çok daha kısa sürede sona erer. Bu veri, birçok çalışmanın ortaya koyduğu bir sonuç olurken nedenlerini de kapsamlı incelemek gerekir. İlişkiyi daha mutlu yapabilme adına düzeyli bir birlikteliğin şart olduğu kesindir. Kişilerin her daim sevgi ve ilgiyi koruması da önem taşır. Devamlı olarak ortak noktalarda buluşarak birlikte bir hayat yaşamayı öğrenmenin kolay yolları nelerdir? Çünkü bunu yapabildikten sonra mutlu bir beraberliğin çok uzun yıllar devam edeceği kesindir.

Sınırsız Açıklık

Birliktelik yaşarken mutlu olmanın belki de ilk koşulu açıklıktır. Devamlı olarak benim davranışlarımdan anlamlar çıkarsın ya da beni anlamaya çalışsın demenin bir manası yoktur. Bunun getireceği bilmezlikler çok daha büyük oluyor. Sonrasında ise yıkıcı bir ayrılık söz konusudur. Özellikle erkeğin her davranıştan bir anlam çıkarmasını beklemek romantik aşklar çerçevesinde çokça yapılan bir yanlıştır. Bilmecenin elbette ki bir ilişkide heyecan getirmesi söz konusudur. Ancak hayati konularda dahi bunu beklemek büyük bir hatalar zincirine neden olur. Bunun yerine isteklerinizi açıkça dile getirin. Ardından sorunlarınızı da hemen ifade ederek çözümlerinizi sunun. Böylelikle kolay yoldan mutluluğa erişebilir, neler olacağını vakit kaybetmeden görebilirsiniz.

Sevginin Ortaya Dökülmesi

Her ne olursa olsun romantik aşklar için sevgi paha biçilemezdir. Kişinin “ben seni seviyorum” demesi başlı başına bir iddiadır. Bunun ispat edilmesi gerekirken birçok yolda yapabilmek de söz konusudur. Kişinin her zaman sevgisini göstermesi de romantik aşkların daha uzun sürmesine vesiledir. Ancak nasıl olsa seviyorum ve o biliyorum, düşüncesiyle gelen sorunlar her geçen yıl büyür. Çoğu kişinin düştüğü “elbette seviyorum” tuzağına sakın düşmeyin. Böyle bir durumda ilişkinin çıkmaza gireceğini bilmelisiniz. Sevginizi her daim hissettirmeye çalışın ve bunu özenle yapın. Maddi bir bütçe hazırlamak ya da sürprizler yapmak değildir sadece. Kişiyi sevdiğini söylemenin ya da söylemekten ziyade hissini vermenin binlerce yolu vardır.

Romantik Aşklar Neden Biter?

Eğer birbirinizi dinlemekten vazgeçersiniz beraberinde yıkıcı bir son olur. Mutlaka güven duygusunu dağıtmadan anlayışı olmaya devam etmelisiniz. Her ne kadar sır ya da yalanlar olsa bile bunları tamamen bitirmek için bir silah görmemelisiniz. Hataları telafi etme adına açıklık isteyebilir, kişiyi dinlendikten sonra kararlar verebilirsiniz. İki kişi arasındaki en büyük güç ise sevgiden ziyade güvendir. Eğer güvenin kaybolması tam anlamıyla gerçekleşmişse mutluluğu bulabilmek artık çok daha zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir