Putin Ayakkabı Mucizesi Nereden Geliyor?

Rusya’nın uzun yıllardır şekillenmesinde rol oynayan Vladimir Putin ayakkabı mucizesi hikayesi sizleri de çokça şaşırtmaya aday. Halihazırda Birleşik Rusya Genel Başkanı olmasının ötesinde 20 yılı aşkın bir süredir yönetimde söz sahibi. Ayrıca birçok hususu da geldiğinden beri değiştiren tek kişi. 1959 yılının 7 Ekim günü doğduğunda hiç kimse Rusya için bu kadar söz sahibi olacağını tahmin edemezdi. Çünkü başlı başına zor ve kötü şartlara sahip bir yaşantıdan geliyordu.

1939 yılında başlayıp milyonlarca masumun ölümüne neden olan İkinci Dünya Savaşı artık sona erdi. 1945 yılında Rus askerleri eve dönerken Petersburg bölgesinde ilginç bir hikaye yaşandı. İzinli olarak evine dönen bir asker, cadde üzerinde kamyonlar fark etti. Almanya’nın bombalarına hedef olan insanları taşıyan bir kamyondu bu. Sonrasında biraz yaklaşarak neler olduğuna baktı. Cesetleri gelişi güzel bir şekilde kamyona yüklendi. Çünkü çok sayıda ölü olduğu için tek çare toplu mezarlardı. Ayrıca bombardıman dolayısıyla insanların çoğu tanınmaz haldeydi. Bununla birlikte cesetlere göre ayrım yapılması veya kim olduğunu öğrenebilmek de söz konusu değildi.

Kamyon Arkasında Cesetler Arasında

Kamyon arkasına adeta atılarak toplanan cesetler arasında bir durum ortaya çıktı. Kamyonun hemen üstünde bir ayakkabı vardı. Uzun yıllar burada olmamasına rağmen ayakkabıyı tanıdı asker. Hemen eşine aldığı ayakkabı olduğunu fark etti. Bu ayakkabının kime olduğunu sordu yetkililere. Sonrasında ayakkabının sahibi kadını buldular cesetlerin arasında. Bir anda karısını gören adam şok içerisinde kaldı. Ancak ne yapacağını da bilemedi. Yetkili kişilere hemen durumu anlattı. Ardından karısının cesedini alarak kamyondan uzaklaştı. Çünkü aşık olduğu kadını kendisi gömmek istedi. Ona en son vazifeyi de kendisi yapacaktı. Ancak bir anda bir şey fark etti. Karısının nefes aldığını anladı ve bir anda sevinç gözyaşları vardı. Hızlı bir şekilde araç bularak hastaneye götürdü. Ardından ameliyat ve birtakım süreçler başlamış oldu. Uzun günler geçti ve o kadın iyileşti.

Vladimir Putin Ayakkabı Mucizesi

Karısının hayatını kurtaran ve birlikte sevinç içerisinde eve dönen Rus askeri artık çok mutluydu. 1952 yılında ise karısının hamile olduğunu öğrendi. Ardından 7 Ekim günü dünyaya gelen çocuklarına Vladimir ismini verdi. Bir ayakkabının kurtardığı kadının çocuğu ileride Rusya’nın Başkanı olacaktı. İşte Vladimir Putin ayakkabı mucizesi eseri olarak dünyaya geldi belki de.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir