Pürüzsüz Cilt Kazandıran Besinler

pürüzsüz cilt

Söz konusu pürüzsüz cilt hepimizin arzusu olurken her zaman için ışıldayan bir görünüm sunar. Parlak ve bir o kadar da canlı görünüme sahip olmak için bazı besinler öne çıkar. Düzenli bir şekilde tüketmeniz durumunda çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olabileceğiniz besinleri sizler için bir araya getirdik.

Makyaj malzemeleriyle birlikte kremler cildin korunmasını elbette sağlar. Güneş, rüzgar gibi hava koşullarından etkilenmemesi için yararlanabilirsiniz. Ancak bu durum içten gelecek güzelliği ortaya çıkarmaz. Parlak bir görünüm sağlaması adına mutlaka doğru beslenmeniz gerekir. Bununla birlikte cildinizi daha canlı duruma getiren besleyici ürünlerden de doğru şekilde yararlanmak şarttır. Vakit kaybetmeden birlikte bu besleyici gıdalara göz atalım, ne dersiniz?

Vitamin Gurusu Avokado

A, B ve E vitaminlerine sahip olmasıyla üç ayrı noktada cilt özelinde etkisi vardır. Vücuda gerekli olan biotin alımı için günlük tüketimi yeterlidir. Bununla birlikte E vitamini ise daha esnek bir cilt sunması bakımından önem taşır. Yağlı ciltlerde oluşan lekelere karşı da koruması bulunur. Ayrıca isterseniz yüz maskesi olarak da uygulayabilirsiniz. Bu sayede de avokado harika bir parlaklık kazandırır.

Antioksidan Çilek

Hücreleri koruması ve yenilemesi bakımından her fırsatta bir kase çilek tüketimini önermekteyiz. İltihapları önleyici antioksidan özelliği vardır. Bundan ötürü leke, akne, sivilce durumları karşı da tesiri en güçlü doğal meyvedir. Daha yüksek bir kazanım için çiğ tüketilmesi önemli olan çilek, vitamin deposudur.

Pürüzsüz Cilt Havuçla Gelir

Özellikle beta karoten deposu olan turuncu gıdaların başında gelen havuç, olmazsa olmazdır. Bu maddenin eksik olması halinde pürüzlü ve kuru bir cilt ortaya çıkar. Bunu geçirme adına çeşitli krem setleri vardır. Ancak hiçbirisi bir havuç kadar etkili değildir. Lekeli ve yağlı ciltlerde de yardımcı olan havuç sayesinde parlaklık en üst noktaya çıkar. Günlük bir havuç yiyerek hem beslenmenizi doğal hale getirebilir hem de pürüzsüz cilt elde edersiniz.

Domates Sihri

Yüksek likopen bulunan domatesin etkisi çok geniş olurken UV problemlerini de ortadan kaldırır. Ciltteki gözenekleri yenilemesi ve hücreleri zararlı maddelerden koruması adına değerlidir. Ayrıca yaşlanma karşıtı olan domatesi çok farklı formlarda kullanabilirsiniz. Tüketmenizin yanı sıra pürüzsüz cilt için maske ve dilim yollarına da başvurabilirsiniz. Bununla birlikte diyet konusunda da sağlıklı adımlar atma adına dikkat edeceğiniz günlerde bu besinleri aklınızdan çıkarmayın.

Fındık Cilt Güzelliği Sağlar

E vitamini eksikliği sonucunda neler olur sorusuyla fındığın önemini kavrayabiliriz. Cildin daha kuru olmasının ötesinde çatlak ve lekeler oluşur. Bunları engelleme adına ise mutlak surette bir avuç fındık iyi gelir. Kırışıkları gideren ve pürüzsüz cilt sunan fındık da omega 3 yağ asitleri sağlar. Belirttiğimiz bu ürünleri bir liste ve program halinde tüketerek doğal yolla harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir