Pratik Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Çeşitli hastalıklar ya da oje kullanımlarıyla da sararmalar olabilirken tırnak beyazlatma yöntemleri çeşitlilik gösterir. Enfeksiyon durumlarıyla tırnaklarda sararma ortaya çıkar. Ayrıca yine tırnak mantarı da bu tip bir sararmayı beraberinde getirir. Çok fazla görülme ihtimalinden ötürü sararmaların önüne geçme adına tırnaklarınızı evde kolay işlemlerle beyaz hale getirebilirsiniz.

Tırnak Sararma Nedenleri

  • Diyabet kaynaklı olabileceği gibi sedef hastalığında da tırnaklarda sararma olur.
  • Cilt kanseri belirtilerinden birisi de tırnaklarda sararma halidir.
  • Solunum problemi kaynaklı sarı tırnaklarda ortaya çıkabilir.
  • Çeşitli kimyasal ürünler ya da deterjanlarla da bir başka nedendir.

Ojeler Tırnaklarda Sararma Yapar Mı?

Çok daha güzel bir görünüm sunması adına ojeler hemen her kadının kullandığı bir üründür. Ancak tırnak içine giren kimyasalların etkisiyle zamanla sararmalara neden olur. Bunun önüne geçme adına ise mutlaka koruyucu oje kullanımı şarttır. Oje altına sürülmesiyle birlikte risk durumunu ortadan kaldırır. Bununla birlikte ojenin tesiriyle de tırnaklarda sararma söz konusu olurken doğal çözümleri ise vardır. Hemen tırnak beyazlatma yöntemleri ile bu sarı renkten kurtulabilirsiniz.

Tırnak Beyazlatma Maskeleri

Tırnaklarınızı daha beyaz hale getirebilme adına evde pratik birkaç işlem yapmanız yeterlidir. Bunun için bir çay kaşığı kadar diş macunuyla bir tatlı kaşığı limon suyu yeterlidir. Söz konusu diş macununun beyazlatmaya karşı etkili olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında diş macunuyla limon suyunu iyice karıştırarak macun kıvamı elde edin. Ardından fırça ya da kulak çubuğu da kullanarak tırnaklarınıza sürün. Burada en önemli hususlardan bir tanesi ise tırnakların ojesiz olmasıdır.

Tam anlamıyla bir temizleme yaptıktan sonra karışımı sürün ve yarım saate yakın bekleyin. Son olarak ılık suyla yıkayarak kremleyebilirsiniz. Bu işlemi haftanın birkaç günü yaparak sararmanın geçmesini sağlayabilirsiniz. Söz konusu tırnak beyazlatma işlemlerinde diş macunu yoksa karbonat kullanımıyla da yine aynı verimi alabilirsiniz. Limon suyunun asidinden yararlanarak tırnaklarınızı bembeyaz hale getirmenin yolunu görebilirsiniz.

Söz konusu işlemlerin herhangi bir zararı olmamakla beraber özellikle oje kaynaklı sararmalarda çokça kullanılır. Bunun haricinde hastalık durumlarına dair belirtilerde ise uzman doktora başvurarak bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir