Platonik Aşk Nasıl Geçer? Öneriler!

platonik aşk sana bana bilgi

En güzel duygulardan olsa da birçok kere yaralayıcı olan platonik aşk durumu size isabet etmiş olabilir. Derin duygular beslemenize karşılık bunu söyleyememek ya da karşı tarafın habersiz kalması can sıkıcıdır. Aşkına karşılık bulamama ise belki de her şeyin sonu gibi gelebilir. Ancak hayattan zevk almanızı imkansız hale getiren bu durumdan kurtulabilirsiniz. Acı bir tecrübe gibi hissettiğiniz bu durumun geride kalması için yapmanız gerekenler vardır. Ayrıca bu durumların çok daha zor olmayacağını bilmelisiniz. Sadece kendinize yeniden başlama adına şans vermelisiniz. Kırıcı olan tüm durumlara inat yine de kendinizle barışmaya çalışmalısınız. Peki, platonik aşk durumu nasıl geçer?

Platonik Aşk Yaşayanlara Öneriler

İlk olarak her ne kadar başlarda güzel gelse de platonik aşklar çoğunlukla yıkıcı olur. Karşılıksız olma halinin getirdiği özgüven kaybı söz konusudur. Ancak bu durumu atlatma adına belli sırayla yapacaklarınız vardır. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı belirtmek ise ilk olanıdır.

Duygularınızı Açığa Vurun

Arkadaş ya da tanıdık birisine karşı duygularınızı gelişebilir. Böyle bir durumda içinizde tutmak ya da belli etmemeye çalışmak çoğu zaman yanlıştır. Her ne kadar çok sık yapılan bir davranış olsa da bundan vazgeçmelisiniz. Çünkü neler olacağını bilmeden hareket etmek en zorudur. Her zaman bunun pişmanlığını yaşamamak adına platonik aşk ilanıyla kendinize gelmelisiniz. Kişiye uygun bir dille içinizdeki yazabilir, mektup bırakabilirsiniz. Ayrıca yüz yüze konuşmak ise en etkili yöntemidir. Böylelikle içinizdeki tüm yaralı duyguları anlamasını sağlayabilirsiniz. Mutlaka bilgi sunmak da nasıl bir karar çıkacağını gösterir.

Kabul Etme Evresi

Eğer olumsuz gelişmeler yaşansa bile mutlaka onun aşık olmadığını kabul etmelisiniz. Burada kabullenme evresine geçiş söz konusudur. Özellikle platonik aşk özelinde en zorlu durumlardandır. Bunu davranışlarıyla gösterebileceği gibi doğrudan da size belirtmesi mümkündür. Böyle bir durumun ise dünyanın sonu olmadığını anlamalısınız. Sonrasında daha derin bağlar kurmaktan vazgeçin. Acaba olur mu duygusundan uzaklaşmanız sağlıklı olacaktır.

Kişisel Dünyaya Dönüş

Söz konusu hayatınızda yeni hobiler elde bularak boş kalmamaya çalışın. Ayrıca sevdiğiniz aktiviteleri bu dönemde daha sık yapmalısınız. Zihinsel meşguliyetler ile depresyon riskini ortadan kaldırabilirsiniz. En önemlisi ise asla kendinizi suçlamamak olacaktır. Çünkü heyecan ve duyguların tamamını kontrol etmek insana ait bir şey değildir. Bununla birlikte zarif bir kabullenme sonrasında kendinize iyi gelmeye devam edin. Daha güzel hisler yaşayacağınızı unutmayın.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir