Pirinç Giyim Dolaplarında Artık Vazgeçilmez!

Mutfakta enfes yemeklerin yanını süsleyen pirinç giyim dolaplarınızda da oldukça faydalıdır. Birçok açıdan yararlı olmasının en önemli özelliği ise kuru halde suyu çekmesidir. Özellikle teknolojik cihazlarda kullanımı bu yönden yaygındır. Akıllı telefonunuzu eğer suya düşürürseniz hemen pirinç dolu kap içerisine bırakın. Ardından bir gün sonunda çalışıyor olduğunu göreceksiniz. Kuru pirincin nem çekme özelliğini hemen her yerde kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Pirinç Kullanım Alanları

Halihazırda birçok farklı nedenle pirinci kullanabilirsiniz. Ev içerisinde rahatlıkla kapalı dolaplarınızda nem oluşumunu engeller. Böylelikle giysi ve eşyalarınızın kötü kokma ihtimalini ortadan kaldırır. Küf kokusunun ne kadar itici olduğunu bilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmama adına hemen pirinç tarifini uygulayabilirsiniz. Sağlık açısından da bunu yapmanız büyük faydaları da peşi sıra getirir.

Pirinç Giyim Dolaplarında Nerede Durur?

Giyim dolaplarında farklı nedenlerle nem oluşumu olabilir. Ev içerisinde özellikle havalandırma sıkıntısı varsa bunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca yıkanmış çamaşırların kurumadan önce dolaba yerleştirilmesi de nemi beraberinde getirir. Böyle bir durumda çamaşır kokusuyla birlikte ortaya küflenme çıkar. Bunun oluşmaması adına bir kase içesine pirinç koyarak dolapta tutabilirsiniz. Bununla birlikte çok daha iyi bir seçim olan oda kokusu yaratma fikrini de uygulayabilirsiniz.

Pirinçten Oda Kokusu Tarifi

Nem durumlarını önlemesinin yanı sıra doğal bir güzel koku sunması da mümkündür. Bu kapsamda bir sprey almanıza ya da kokulu poşetlerle uğraşmanıza gerek yoktur. Geniş bir kase içerisine bir bardak kadar beyaz pirinç koyun. Ardından arzunuza göre uçucu yağ seçimi yaparak ekleyin. Sonrasında bir parça kumaşla üstünü kapatın. Kumaştan kastımız kullanmadığınız bir tişört parçası olabileceği gibi giyim ürünlerinden seçebilirsiniz. Kumaş bezin sabitlenmesi için ise elastik bant kullanımı iyi olur. Bu sayede kokulu pirinç kaseniz hazır hale gelir. Söz konusu pirinç giyim dolaplarınızda ferah bir ortam sunarak elbiselerinizi de temiz bırakır. Giydiğinizde herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.

Pirinç Kullanımında Püf Noktalar

İçerisinde 20 damla kadar uçucu yağ bulunması bir ay boyunca kullanmanızı sağlar. Son olarak ise kokulu pirinç giyim dolaplarınızda çocuklarınızın erişemeyeceği yerlerde olsun. Böylelikle herhangi bir risk durumu olmadan nemli dolap sorunlarını azaltır. Her giyim dolabınız için bu işlemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Eğer kahverengi pirinçle yaparsanız 10 günlük süre zarfında değişimin gerekli olacağını da unutmamalısınız. Buna karşın hem doğal hem de daha verimli bir oda kokusu olarak her yerde kullanabilirsiniz. Dolaplarınızdaki nemli durumlara karşı da alt ya da üst bölümlere koyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir