Para Kazanmak İsteyenlere Youtube Önerileri

Hemen şimdi açacağınız bir kanalla para kazanmak için Youtube önerileri yazımızı okuyabilirsiniz. Halihazırda milyonlarca kanala sahip dev bir platform haline gelen Youtube, Google’dan sonra en büyük ikinci arama motorudur. Bununla birlikte her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği dev bir ağdır. Ayrıca reklam kazançları açısından da oldukça verimlidir. Sizlerde eğer harika projelere sahipseniz bunu Youtube kanalı açarak değerlendirebilirsiniz.

SEO Youtube Önerileri

Kanal ile içerikler arasında mutlak surette bir bağ olması Youtube algoritması için çok önemlidir. Eğer masal ya da film kanalı olma yolunda ilerliyorsanız farklı içerikler eklemeyin. Ayrıca eğitici videolar varsa komik bir video atmanın zararı büyük olur. Bununla birlikte mutlaka kanal programında belirttiğiniz tarzda içerikler hazırlayın.

İçerik yani videolarınız koyarken açıklama kısmında etiket kullanabilirsiniz. Başlıkta kullandığınız etiketler hem kanal hem de video konusuyla ilgili olsun. Ayrıca bağlantı ekleyerek de yine destek sağlayabilirsiniz.

Youtube Video Süresi

Trend videolar olabilme adına minimum süre 8 dakikadır. Bunun altında kalan Youtube videolarının listeye girmesi çok zordur. Bununla birlikte youtube önerileri içerisinde sürenin kalitesi de rol oynar. Özellikle 20 dakikayı aşan videoların çok da fazla izlenmediği ortadadır. Bunun için en ideali 8 ile 15 dakika arasında olan videolar hazırlamaktır. Çünkü izlenme sayısı dışında süresinin düşük olması da trendlerde olmayacağını gösterir.

Sosyal Medya Kullanımı

Başarılı olmanın belki de en iyi yolu trend videolar listesinde olmaktır. Kanal açtınız ve videolar ekliyorsanız devamını getirmelisiniz. Peki, yine de nasıl daha fazla izlenme alabilirsiniz. Bunun için ilk husus tüm sosyal medya platformlarını kullanmaktadır. Başta Facebook olmak üzere Twitter ve İnstagram üzerinden potansiyel kitlenizle buluşmalısınız. Facebook bazında baktığımızda gruplara katılabilir, link bırakarak kanalınız tanıtabilirsiniz. Ayrıca arkadaş istekleriyle de herkesin görmesini sağlayın. Bunları yaparken mutlaka ilgili etiketleri de ekleyin paylaşımlarınıza.

İnstagram özelinde hikaye kullanımı büyük bir rol oynuyor. Mutlaka bağlantı bölümünden link bırakarak hikayenizde paylaşımlar yapın. Aynı şekilde Twitter hesaplarınızdan da gündem etiketleriyle videonuzu görüntüleme şansını verebilirsiniz. Peki, bunu yaparken SEO çalışmaları yaptınız mı?

Blog Tanıtımları Nedir?

Günlük çok sayıda kişinin ziyaret ettiği bloglar içerisinde videonuzu tanıtmayı unutmayın. Buraya link bırakarak görüntüleme alma şansınız yüksektir. Özellikle hangi konu bazında videolar hazırlıyorsanız uygun blog siteler bulmalısınız. Mesela gezi videoları varsa mutlaka gezi blogları ya da forumlarıyla bağlantıya geçmelisiniz. Bu şekilde youtube önerileri ile çok daha kısa zaman diliminde iyi bir noktaya gelebilirsiniz. Sonuç olarak bin abone ve dört bin saate ulaşmanızla reklam kazançlarınızı da açabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar dileriz. Şimdiden farklı konularla ilgili olarak sanabanabilgi blog tanıtımları taleplerinizi iletebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Farklı kişilerin videolarından alıntılar yapmak telif sorunları yaratır. Bununla birlikte çalma durumları da hiçbir zaman yarar getirmez. Özellikle para kazanma hedefine sahip kişiler için bunlardan bahsetmemiz elbette doğru değildir. Çünkü ciddi anlamda bu yolu seçeneklerin telif sorunları yaşayacağını düşünmek doğru olmaz. Ancak yine de video, ses, görsel durumlarına ilişkin dikkatli olmalısınız. Telif sorunu yaşamamak adına pexels.com gibi sitelerden destek alabilirsiniz. İçerikleri ise mutlaka özgün ve özgür bir şekilde oluşturmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir