Pancar Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

pancar diyeti

Kış aylarının çokça öne çıkan sebzelerinden olan pancar diyeti ile zayıflamak mümkündür. Hem nitrat içermesi hem de harika bir antioksidan olmasıyla vücudunuzun yenilenmesini sağlar. Oksitlenme durumlarını ortadan kaldırmasının yanı sıra lezzetli tarifleriyle de gününüzü güzel hale getirebilirsiniz. Eper gerçekten kış için fit bir vücut istiyorsanız pancardan vazgeçmeyin.

Pancar Etkisiyle Zayıflama

Ispanakgiller ailesinden olan pancarın zengin mineral kaynağı olduğu bir gerçektir. Özellikle toksinleri dışarıya atma adına ilk akla gelenlerdendir. Tam anlamıyla sindirim ve bağırsak problemlerini giderme adına da kullanabilirsiniz. Demir ihtiyacını karşılamasıyla da dikkatleri çeken pancar etkisiyle hem A hem de C vitamini alırsınız. Bununla birlikte folik asit, potasyum ve manganez bulunur. Ayrıca lif kaynağı olması da besleyici yönünü ortaya çıkarır.

Karaciğer Detoksunda Pancar

Özellikle uzmanların karaciğer temizliği adına pancar önerdiği bilinir. Kalori oranı çok düşük olduğu için pancar diyeti yaparak kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz. Beyaz kan hücrelerinin artmasını sağlayan enzim de sunan pancarla ilgili bilinmesi gerekenlerin sayısı oldukça fazladır.

Pancar Diyeti Neler Sağlar?

Kilo verme adına pancar diyeti formülü en etkili olanlarından birisidir. Çünkü mineral ve vitaminlerle lif açısından zengindir. Bu üçleme sayesinde vücudun sağlık sorunu yaşaması söz konusu olmaz. Ayrıca enerji ve tokluk hissi vermesi de günün güzel geçmesini beraberinde getirir. Herhangi bir yorgunluk ya da bitkinlik yaşamadan diyet programınızı tamamlayabilirsiniz. Bağırsakların doğru çalışmasını sağladığı için doğal yolla kilo kaybını ortaya çıkarır. Vücuda herhangi bir baskı ya da yük olmaması da sonuçların çok daha iyi olmasını mümkün hale getirir.

Pancar Detoksu Nedir?

Halihazırda haşlama yaparak pancarı salata şeklinde tüketebilirsiniz. Ayrıca pancar suyu da içerek gün içerisinde tokluk hormonunu en üst seviyede tutabilirsiniz. Bununla birlikte pancar detoksu için Çin merkezli harika bir tarif vardır. Bunun için bir pancar, iki havuç ve bir elmaya sahip olmanız yeterlidir. Pancarı soyarak parçalara ayırın ve meyve sıkacağının içine koyun. Diğer malzemelerle birlikte güzelce çekerek suyunu her gün tüketebilirsiniz.

Pancar diyetinde püf nokta akşam yemekleri ve öğle yemekleri öncesinde tüketmektir. Bu sayede hem sindirimi çalıştırır hem de daha az yemek adına tokluk hissi verir. Bir hafta boyunca haşlama ya da pancar detoksu tarifini kullanarak kilo verebilirsiniz. Tatlandırıcı olarak ise limon ekleyebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir