Online Alışverişte Ön Ödemeli Sanal Kartlar Neler?

Günümüzde giderek önemini daha da artıran online alışveriş için ön ödemeli sanal kartlar birçok avantajı var. Kolaylıkla temin edilebilecek bu kartlarla güvenli bir şekilde işlemler yapabilirsiniz. Hem Avrupa hem de ABD’de kullanıcı sayısını her geçen yıl yükselten ön ödemeli sanal kartları sizler için araştırdık.

Ön Ödemeli Sanal Kartlar Neler?

Halihazırda milyonlarca insanın kullandığı ön ödemeli sanal kartlarla yapılacak işlemler oldukça geniştir. Hızlı bir şekilde bayilik hizmeti sunan web siteler üzerinden alınır. Süreç için herhangi bir üyelik gerekli olmadığı gibi kişisel bilgilerde talep edilmez. Sanal olan bu kartların kullanımı için ise pin kodu yeterlidir. Her kart için özel bir pin kodu bulunur ve satın alma işleminde karta ait pin kodu, kullanıcıya verilir. Kart alım işlemlerinde ödemeler peşin olurken sonrasında bakiye kadar kullanım yapılmaktadır.

En popüler ön ödemeli sanal kartlardan olan Paykasa, 10 Euro ile 500 Euro arasında tutarlara sahiptir. 10 Euro değerinde kart satın alınabileceği gibi daha fazla limite sahip kartlardan alım yapılabilir. Ayrıca birden fazla kartın aynı anda alınması da söz konusudur. Bununla beraber kart içindeki tutarın kullanımı da anında başlar. Herhangi bir kayıt süreci olmadığı gibi alışveriş için bekleme de yoktur. Yüzbinlerce farklı siteden ürün ya da hizmet alımlarında Paykasa ve benzeri ön ödemeli sanal kartlar kullanılabilir?

Güvenilir Ön Ödemeli Sanal Kartlar Hangileri?

Sorunsuz bir şekilde ön ödemeli sanal kartlar ile sanal dünyada alışverişler yapabilir, farklı deneyimler kazanabilirsiniz. Paykasa ilk akla gelen olurken Cashixir ile de yine aynı avantajlardan yararlanmak söz konusudur. Ayrıca Dolar cinsinden bakiyelere sahip olan Astropay Kartlarla da online alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Peki, bu ön ödemeli sanal kartların avantajları nelerdir?

Ön Ödemeli Sanal Kart Avantajları

  • Kredi kartlarına kıyasla çok daha hızlı bir şekilde satın alma ve kullanım imkanı sunar.
  • Kredi kartlarında olduğu gibi kişisel bilgiler bulunmadığı için herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmaz.
  • Sadece kart içindeki bakiye kadar kullanım izni vardır.
  • Kart bakiyesinin tamamen tüketilmesi sonrasında pin kodu geçersiz olur ve kullanımdan çıkar.

Ön Ödemeli Sanal Kartların Özellikleri

Tek kullanımlık olan bu sanal kartlarla yapılacak alışverişler sınırlıdır. Bakiyenin yenilenmesi ya da doldurulması söz konusu olmadığı gibi aynı kartın uzun süreli kullanımı da yoktur. Var olan tutarın harcanmasıyla devre dışı kalır. Bu sayede kötü niyetli kişilerin kullanıcıya vereceği zarar minimum seviyeye iner. Olası bir şifrenin bulunması ya da öğrenilmesi durumunda bile yalnızca bakiye kadar harcama olur. Bunun haricinde kişisel verilere erişim de yoktur.

Yüksek Güvenlikli Sanal Kartlar

Kişisel olmadığı için kim tarafından kullanıldığının bir önemi olmayan ön ödemeli sanal kartlar, yüksek güvenlikli yapıya sahiptir. Söz konusu algoritması sayesinde olumsuz durumlar yaşanmaz. Ayrıca farklı siteler üzerinden yapılan alışverişlerin takip edilmesi de ihtimal dışıdır. Ayrıca kredi kartlarına oranla çok daha hızlı bir şekilde işlemler onay alır. Bankadan herhangi bir bildirim beklememesi de işlemlerin gizli kalmasını beraberinde getirir.

Bakiyenin tamamen kullanımı sonrasında ise farklı bir ön ödemeli sanal kart alımıyla kullanımlar devam eder. Her kart için farklı bir pin kodu bulunur ve işlemlerde kişi, sadece belirtilen kısma bunu yazar . Bunun dışında bir bilgi istenmeyeceği gibi herhangi bir başvuru da yapılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir