Neyi, Ne Zaman İçelim?

neyi ne zaman icelim

Halihazırda günlük hayatımızda neyi ne zaman içelim sorusunun önemi büyüktür. Çünkü sadece yediklerimiz değil, içtiklerimizin de sağlık değerlerine etkisi bulunur. Özellikle diyet dönemlerinde çok daha dikkat etmek gerekir ki kalori hesabımızda yanlış olmasın. Ayrıca vücudun sahip olacağı besin değerlerinin kaybolmaması adına da şarttır. Hemen herkesin tükettiği su, kahve, maden suyu, ayran ve çay seçeneklerinde sizlere harika önerileri sıraladık.

Su İçme Zamanı

Söz konusu doğal mineral kaynağı olan suyu gün içerisinde çok fazla tüketmelisiniz. Bununla birlikte sabah uyanınca ilk iş limonlu su içmek olabilir. Bu sayede vücudunuzu harekete geçirebilir, metabolizmanın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Direnç açısından da limonlu suyun katkısı büyük olur. Bunun haricinde mutlaka birkaç saatte bir su içerek ve bunu yudum şeklinde yaparak gününüzü tamamlayın.

Türk Kahvesi Düşkünleri

Sabahın erken saatlerinde aç karnına Türk kahvesi içmenin ne kadar zararlı olduğunu belirtmiştik. Bundan ötürü eğer kahve keyfi yapacaksanız kahvaltı sonrası en ideal zamandır. Özellikle neyi ne zaman içelim sorusunda kahveler tok karnına iyi bir katkı sunar.

Maden Suyu Öğle Saatinde

Sabah ve akşam saatlerinde hazımsızlık bakımından riskli olabilecek içeceklerden maden suyunun günlük tüketimi de önemlidir. En azından haftada birkaç şişe içerek mineral alabilirsiniz. Öğle yemeği sonrasında bir şişe maden suyunu içebilirsiniz.

Doğal Çaylar

Gün içerisinde diyet dönemlerinde yeşil çayları tüketmek de yararlıdır. Bu kapsamda ifade etmek gerekirse öğle yemeğinin ardından bir fincan yeşil çay içebilirsiniz. Daha sakin ve rahatlama adına ise papatya çayını akşam yemeğinden sonra tüketebilirsiniz. Bu sayede kolay ve güzel bir uykuyu da kendinize hazırlamış olursunuz. Ayrıca hızlı bir diyette kilo verme özelinde de iyi seçeneklerdir.

Akşam Yemeğinin İçeceği

Şüphesiz ki asitli içeceklerin zararı oldukça fazladır. Bundan dolayı akşam yemeklerinde en ideali ayrandır. Özellikle uyku getirmesi, besleyici olması ve uyum sağlaması da tercih edilmesinde rol oynar. Bununla birlikte ayranın akşam yemeklerinde en iyi içecek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Söz konusu neyi ne zaman içelim sorusuna vereceğimiz başlıca ürünleri bu şekilde sıralamamız söz konusudur. Sizlerde çok daha iyi bir zamanlama adına içeceklerinizi ne zaman içeceğinize dikkat etmelisiniz. Bunun getireceği en önemli yarar ise gün içerisinde vücudun herhangi bir zorlanmaya uğramamasıdır. Ayrıca tam anlamıyla kaliteli bir gün geçirme adına da bu süreçleri takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir