Medikal Şampuan Ketoral Kullanımı

ketoral kullanımı sanabanabilgi

Saç problemlerine sahipseniz mutlaka doğru ve düzenli ketoral kullanımı şarttır. Etken maddesi, Ketokonazol olmakla beraber bir numaralı hedefi mantarlardır. Ciltte hızlı büyüyen deri mantarlarının tedavisi için idealdir. Bununla birlikte ketoral medikal şampuanıyla saç deri sorunlarının tamamı için kullanabilirsiniz. Çeşitli leke ve pullanma durumlarında tesiri yüksektir.

Saçta Ketoral Etkisi

Yağlı deri bölgeleri için etkili olmasının yanı sıra erkek ve kadınların kullanımı uygundur. Bununla birlikte saç mantarlarının büyümesi ve çoğalmasını büyük oranda engeller. Kaşıntıya sahip cilt döküntüleri için yine söz konusudur. Var olan saçkıran sorunlarının giderilmesinde de kullanabilirsiniz. Yalnızca eczanelerde satışı olmakla birlikte ketoral kullanımı birçok yönden önemlidir. Çünkü yanlış kullanımı halinde etkisi büyük oranda azalır.

Ketoral Kullanımından Öncesi

Bilinmesi gereken ilk husus göz ve ağız içine hiçbir şekilde temas etmemesidir. Öncelikli bunun bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekir. Ancak kaza durumuyla olduysa mutlaka bolca suyla yıkamalısınız. Doktor reçetesinde olabilecek ketoral kullanımında uzman denetimi de belirleyicidir. Hiçbir şekilde danışmadan kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Saç derisindeki kabuklanma durumlarını önleyen medikal şampuan, kepeklere karşı da tam koruma sunar. Genetik olsa bile saç dökülmelerini durdurucudur.  Ancak yine de çok uzun süre kullanımı bazı riskler taşıyabilir. Söz konusu alerjik durumlarla ilgili de doktor kontrolünde süreçlerin yürütülmesi çok daha sağlıklıdır.

Ketoral Kullanımı Nasıl?

Saç derisini ıslattıktan sonra bir avuç içi kadar ketoral kullanımı uygundur. Ardından parmak uçlarınızın yardımıyla masaj yaparak yedirmelisiniz. Saç derisi köklerine kadar ilacın ulaştığından emin olmalısınız. Sonrasında minimum 5 dakika bekleyerek etkisini hissedebilirsiniz. Durulama işlemlerinde ise bol su kullanımı yapmanız gerekir. Mantar ya da kepek oluşumları için haftada iki gün kullanımıyla başlayın. Ardından ise bir aylık periyotta haftada dört güne kadar çıkabilirsiniz. Bu şekilde bitireceğiniz ketoral kullanımı sonrasında harika ve sorunsuz saçlara sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir