MasterChef Türkiye Şefleri Değişti! Refika Geldi

Reyting rekorları başarılarını uzun yıllardır devam ettiren MasterChef Türkiye şefleri şok üstüne şok yaşadı. All Star sezonu yapmaya hazırlanan programla ilgili gelen haberleri sorunları ortaya çıkardı. Ekranlara dönmeye hazırlanan programda son olarak Mehmet Yalçınkaya olmayacağını açıkladı. Artık bu programın ömrünü doldurduğunu düşünen ünlü şef, yeni sözleşmeye imza atmadı. Ayrıca maddi konularda da bir süredir problemler yaşandığı da iddialar arasında. Bununla birlikte yeni jüri üyesi ise Ömür Akkor oldu.

Ömür Akkor Şok Etti

Yeni jüri üyesinin Ömür Akkor olacağı iddiaları şok etkisi yarattı. Takipçilerin sosyal medyadan eleştirileri gündem olurken program yapımcıları ise ne yapacağına karar veremedi. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde ödül alan Akkor ismi tartışmaya açık hale geldi. Ardından Somer Şef ile de ilgili bir sorun patlak verdi. Mehmet Şef’in ayrılmasından sonra yeni jüri kadrosunu beğenmedi. Bundan dolayı MasterChef Türkiye şefleri hep birlikte kazan kandırdı. Son gelen haberlere göre Somer Sivrioğlu’da Avustralya’ya dönüş yapacağını belirtti.

Somer Şef Ayrıldı

Sahibi olduğu restoranlarla ilgilenmek istediği için Türkiye’den ayrılacak. Kesin dönüş yapacak olan Somer Şef’in yerine ise yine bir isim arayışları başladı. Danilo ise ne yönde karar vereceğini daha net bir şekilde belirtmedi. Ancak hem Mehmet Şef hem de Somer Şef’in olmaması büyük bir kaos getirdi. Programın başlayıp başlamayacağı da bilinmezken ilerleyen günlerde TV8 yönetimi kararını verecek.

MasterChef Türkiye Şefleri

Türkiye’nin en önde gelen gastronomi programlarından olan MasterChef Türkiye şefleri uzun yıllardır birlikte çalışıyordu. İşletmelere sahip olmalarının yanı sıra dostlukları da devam ediyordu. Ancak ödemelerin döviz olup olmamasından başlayan ve devam eden problemler bulunuyordu. 2022 yılında gastronomi dalında ödül alan Akkor ile ilgili gelişmeler yaşanıyor. Halihazırda bazı kesimlerden gelen habere göre ödül töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın barıştırdığı kardeşiyle birlikte jüri koltuğuna oturacak. İkiz kardeşlerin aynı programda jüri olup olmayacağı da büyük merak konusu oldu.

Refika Artık MasterChef Jürisi

Son olarak gelen bilgilere göre Refika Birgül yeni jüri üyesi oldu. Refika’nın Mutfağı ile sosyal medyanın en çok izlenen kişileri arasına girmeyi başardı. Daha önce televizyon programlarında tarifleriyle dikkatleri üzerine çeken Refika Birgül, Youtube programlarıyla biliniyor. Bir hastanenin uzun yıllar yöneticisi olduktan sonra kendini mutfağa adadı. Kendi markasını çıkarmasının yanı sıra kitaplarıyla da tanınan Refika, MasterChef jüri koltuğuna oturacak. Böylelikle MasterChef Türkiye şefleri arasında bir kadın şef boy göstermiş olacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir