MasterChef Şampiyonu Kimdir? Yaşına Şaşıracaksınız!

TV8 ekranlarında süren heyecanın finalinde MasterChef şampiyonu kimdir sorusu önem kazandı. Reyting rekorları kırmasının yanı sıra geleneksel programlardan olan MasterChef Türkiye büyük finale sahne oldu. Finalist olan Metin Yavuz ile Kıvanç Karadeniz kozlarını paylaştı. Bununla birlikte üç Türk Mutfağı konseptli tabak oyunları nefes kesti. Danilo, Somer Şef ve Mehmet Şef’in büyük heyecanla takip ettiği finalde toplam süre 1,45 dakika oldu.

Üç Tur Oyun Zamanı

Ege ve Anadolu yöresinden lezzetler sunan Kıvanç, bal kabağı mantarıyla puanları topladı. Öte yandan Metin ise tırnak pidenin eşliğinde Antalya Piyazı sundu. Ayrıca İslim Kebabı ve Nişasta Helvası ile beğeni topladı.

İlk turda Kıvanç, 20-18 üstünlüğü ele geçirirken final gecesinde diğer etaplarında deniz ürünleri de devreye girdi. Yaratıcılığını konuşturan Metin ise toplamda 70 puan alarak MasterChef Türkiye şampiyonu oldu. Büyük alkışlar ve kutlamalara sahne olan finalde heyecan hep en üst seviyede yaşandı. Peki, MasterChef şampiyonu kimdir?

MasterChef Şampiyonu Kimdir?

Kıyasıya rekabette rakibi Kıvanç’ın 5 puan önüne geçen MasterChef şampiyonu Metin Yavuz Kimdir? Bolu’nun Mengen ilçesinden yarışmaya katılan Metin, uzun süreli deneyime sahip. Halihazırda profesyonel aşçılığa devam ederken 2015 yılından beri aynı işletmede emek harcıyor. Bununla birlikte 2019 yılında düzenlenen Ulusal Genç Şefler Yarışması’nda da şampiyon oldu. Henüz 24 yaşında olan Metin Yavuz’un önünde oldukça parlak bir kariyer bulunuyor.

En İddialı İsimler Arasındaydı

Son 16 yarışmacı arasına kolaylıkla kalan Metin Yavuz, iddialı birkaç isim arasındaydı. Yarışmacı arkadaşlarının da favori gösterdiği Metin, zorlu durumlarda bile soğukkanlılığı ile dikkat çekti. Ayrıca saygılı oluşu ve sessizliği de alkış aldı. Sosyal medya üzerinden de desteği her geçen gün artarken sonunda şampiyonluğu elde etti.

2022 yılının 18 Mart günü Ecem Eseler ile nişanlanan MasterChef şampiyonu, evlilik için gün sayıyor. Final gecesinde nişanlısını yalnız bırakmayan Ecem Eseler, büyük mutluluk yaşadı. Bununla birlikte gelecek planlarına da birlikte karar vereceklerini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir