Lezzetli Diyet Smoothie Tarifleri

Halihazırda sabah ya da akşam saatlerinde diyet smoothie keyfi yaşamak isteyenler için harika tarifler hazırladık. Lifli yapı özelliğinin yanı sıra antrenman sonrasında da vücudun zinde kalmasını sağlayacak vitaminlere sahiptir. Bununla birlikte evde kolaylıkla yapacağınız sebze ve meyveli bu içeceklerle gün boyu kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Söz konusu meyve sularına kıyasla çok daha düşük kaloriye sahiptir. Ayrıca metabolizma çalıştırması ve antioksidan görevli besinlere sahip olması da büyük önem taşır. Tereddüt etmeden herkesin yapabileceği ve tadına bakabileceği bir tarif olduğunu da söyleyebilirsiniz. Hemen şimdi tarifle bir hafta içerisinde birkaç kilo verebilirsiniz. Bu süre zarfında sağlık riski olmaması da tercih edilmesini sağlıyor.

Diyet Smoothie Malzemeleri

C vitaminiyle beraber magnezyum ve demir minerallerine sahip olan 250 gram kadar ıspanak yaprağı ana maddesidir. Bununla birlikte 2 tane muz ve 4 yemek kaşığı kadar fıstık ezmesiyle yulaf ezmesi vardır. Ayrıca bir su bardağı kadar ananas suyuyla 200 gram kadar yaban mersini de diyet smoothie malzemelerindendir.

Öncelikli olarak ıspanak yapraklarını yıkayarak süzgeçten geçirin. Ardından muzları soyup dilimleyin. İsterseniz yaban mersini yoksa çilek de kullanabilirsiniz. Bir karıştırıcıya tüm ürünleri ekleyin ve üzerine de 600 ml kadar su ilavesi yapın. Sonrasında düşün derecede karışımın hazır olmasını bekleyin. Püre haline gelmesi gereken diyet smoothie için inceltme işlemlerini suyla yapabilirsiniz. Arzu ederseniz çok daha sıvı bir halde de tüketebilirsiniz.

Diyet Smoothie Alternatifleri

Söz konusu ürün içerisinde ıspanak oldukça yeşil bir kıvam verir. Bununla birlikte fıstık ezmesi yerine isteğe bağlı olarak badem ezmesi de kullanabilirsiniz. Ayrıca bitkisel protein sunan ürünlerin hemen hepsinde şeker azdır. Bu sayede düşük bir kaloriye sahip içeceği gün boyu tüketebilirsiniz. Yulaf ezmesinin bulunması ise hemen her tarifte öne çıkar. Bunun ana nedeni ise tam anlamıyla bir enerji deposu olmasıdır. Demir dışında magnezyum ve kalsiyum ihtiyacını da tek başına karşılar. Zengin içerikli olmasıyla beraber sağlık açısından da en iyisi olan bu yeşil diyet smoothie sabah saatlerinizin vazgeçilmezi olmaya adaydır. Bir hafta boyunca her gün aynı saatte tüketerek kilo vermenize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir