Kusursuz Güzellik isteyenlere Domates Maskesi Tarifi

Cilt güzelliği için birçok farklı meyve ve sebzenin kullanımı söz konusu olurken domates maskesi tarifi bunu sağlar. Son derece yüksek değerlere sahip domates ile antioksidan özelliğinden yararlanabilirsiniz. Halihazırda sofraların vazgeçilmezi olan domates, salatalarda olmazsa olmazdır. Bununla birlikte kalp ve damar sorunlarına dair güçlü bir çözüm önerisidir. Diyabet hastalarının da faydalandığı bu mucizevi besin kaynağını cildinizde kullanabilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Domates Maskesi Tarifi

Fiyatı günden güne artan Domates maskesi tarifi için malzemeler oldukça sınırlıdır. Çok aşırı sayıda domatese ihtiyacınız olmayacak. Bundan dolayı korkmanıza gerek yok. Hemen hızlı bir şekilde hazırlanan domates maskesi tarifinde 1 adet küçük domates yer alıyor. 1 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi ki birçok diyet listesinde de vardır, 1 çay kaşığı nişasta ve 1 tatlı kaşığı da zeytinyağı.  Bu dört malzemenin bulunmasıyla hemen domates maskesi yapmaya başlıyoruz.

Küçük bir tavaya domatesi rendeleyin. Ardından altını açarak kısık ateşte ısıtmaya başlayın. Sonrasında diğer malzemeleri sırayla ekleyin. Burada önemli olan ilk husus, iyi bir karışım elde edilmesidir. Sonrasında yüz bölgesine gazlı bez konulduktan sonra malzeme karışımı sürülür. Burada dikkatli olunması gerekenlerin başında göz çevresine gelmemesi gelir. Ayrıca sürme işlemi yavaş bir şekilde olur. 15 dakika kadar domates maskesi yüzde kalır. Sonrasında ılık bir suda yüz yıkama yaparak işlemi tamamlayın. Haftalık olarak domates maskesi yapılabilirken önemli oranda bir düzelmeyi sizlerde fark edeceksiniz.

Domates Maskesi Kimler Uygular?

Her yaştan insanın uygulaması mümkün olup son derece sağlıklıdır. Buna karşın domatese karşı alerjiye sahip kişiler içi sakıncalıdır. Eğer maske işlemi sonrasında kızarma, yanma gibi alerjik belirtiler yaşanırsa bir daha tekrarlanmaması gerekir. Bunun dışında ise genç ve orta yaşlı insanlar için bir sağlık sorunu oluşturmaz.

Domates Maskesi Faydaları Nelerdir?

Yaz ve bahar aylarında çokça tehlikeli olan güneş ışınlarının zararlarından koruması açısından önemlidir. Bununla birlikte antioksidan gücü de kullanmak bu maskeyle gerçekleşir. Görünmeyen kir ve bakterilerden temizlenme sağlar. Cildin çok daha parlak görünmesini beraberinde getirir. Yapılacak düzenli uygulama sonucunda domates maskesi, daha canlı bir görünümde kazandırır.

One Reply to “Kusursuz Güzellik isteyenlere Domates Maskesi Tarifi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir