Kullandığınız Çay Poşetleri Çöp Değildir

Çoğunlukla kullandığımız çay poşetleri çöp haline gelirken aslında birçok faydası bulunuyor. Daha pratik olan çay poşetleri günümüzde çokça talep görüyor. Hızlı bir şekilde olmasının yanı sıra temizlemesi de zahmetsiz oluyor. Sonrasında ise çöpe giden çay poşetleriyle harika şeyler yapacağınızı biliyor musunuz? Karadeniz içeceği olan çayın birçok yararı beraberinde getirdiğini bilmeyen yoktur. Peki, kullandığımız çay poşetlerinden nasıl yararlanabiliriz?

Bitkilerinizi Besleyin

Eğer bahçe bakımı konusunda özel alanlarınız varsa çay poşetleri sizler için vazgeçilmez olur. Çünkü saksı içerisindeki bitkilerde birçok farklı hastalık olabilir. Bunların başında mantar gelirken benzeri oluşumlar zararlıdır. Bunlardan kurtulmanız için ise çay poşetlerini kullanmanız yeterli olur. Bir süre soğuk su içerisinde dinlendirdiğiniz çay poşetlerini bitkilerinize dökebilirsiniz. Ayrıca sulama işlemlerinde de yine çay suyunu kullanarak verim alabilirsiniz. Bu sayede bitkilerinizi güçlendirmeniz de mümkün olur. Sonrasında daha hızlı bir şekilde bitkilerinizin büyüdüğüne şahit olacaksınız.

Bulaşık Temizliğinde Kullandığınız Çay Poşetleri

Söz konusu kalıcı yağ lekeleri geçmek bilmiyor olabilir. Bulaşık makinesinde bile tam anlamıyla geçmeyen bu yağ lekelerini giderme adına çay poşetleri bire birdir. Lavaboyu suyla doldurup bulaşıklarınızı koyun. Ardından birkaç poşet çayı yağlı bulaşık olan ürünlere bırakın. Hem kurumuş artıkların yumuşamasını sağlar hem de yağ çözücü etkisini birkaç dakika içerisinde gösterir. Bu sayede hızlı bir şekilde bulaşıklarınızı daha kolay yoldan temizlersiniz.

Saç Bakımında Poşet Çaylar

Daha parlak saçlar için kullandığınız çay poşetleri iyi bir seçim olabilir. Bunun için hemen şampuanla saçlarınızı yıkayın ve iyice temizlenmesini sağlayın. Ardından durulama aşamasında suyla birlikte çay poşetlerini kullanın. Bunun için bir kaba suyu ekleyerek çay poşetlerini ilave edebilirsiniz. Bir süre suda kalan çay poşetlerinin olduğu kabı yavaşça saçlarınızda gezdirin. Böylelikle harika bir parlaklık ve besleyici sağladığı için yararlanırsınız. Ancak burada önemli bir püf nokta vardır. Sarı saçlar için papatya çayı poşetleri uygun olur. Tüm koyu saçlar için ise siyah çay poşetlerini kullanabilirsiniz.

Kötü Kokulara Karşı Çay Poşetleri

Bulunduğunuz mekanda sarımsak, soğan, balık ya da daha ağır kokular olabilir. Sizi rahatsız eden tüm kokulara karşı poşet çayları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Balık işlemleri sonrasında ellerinizi çay poşetlerine silerek kokudan arınmak mümkündür. Bununla birlikte ayak kokuları için de kullanımı yaygındır. 20 dakika boyunca ılık suyun olduğu bir leğen içerisinde çayları bırakın. Ardından ayaklarınızı koyarak kokunun gitmesini bekleyin. Tüm beden için geçerli olacak bu uygulamalarla harika sonuçlar elde edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir